İşte derbinin 11'leri

İnönü Stadı yine dev bir maça tanıklık edecek. Ligin zirvesini derinden etkileyecek maçta Galatasaray ile Beşiktaş karşılaşıyor. Fenerbahçe'nin Ankaragücü karşısında puan kaybetmesiyle daha da önem kazanan maçtan G.Saray 3 puanla ayrılıp farkı açmak isterken Beşiktaş G.Saray'ı geçip uzun bir aradan sonra liderlik koltuğuna oturmak istiyor.
Saat 19.00'da başlayacak olan maçın hakemi Bünyamin Gezer. Gezer'in yardımcılıklarını Erhan Sönmez ile Mustafa Sönmez yapacak. İnönü Stadı'nda oynanacak olan karşılaşma LİG TV'den naklen yayınlanacak. Derbi maça birçok eksik futbolcuyla hazırlanan Beşiktaş'ta Cisse, Bobo, Serdar Kurtuluş ve yeni transfer Gordon Schildenfeld bu maçta forma giyemeyecek. Galatasaray'da ise cezalı Lincoln'un yanı sıra Ayhan, Serkan ve Hasan Şaş forma giyemeyecek.
Beşiktaş ile Galatasaray arasında bugün yapılacak 2008'in ilk lig derbisi, aynı zamanda Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın, sarı-kırmızılı kulübün başkanı sıfatıyla takip edeceği son Beşiktaş derbisi olacak. Sarı-kırmızılı kulübün 22 Mart'ta yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa yeniden aday olmayacağını daha önce açıklayan Canaydın, başkanlık sıfatıyla son Beşiktaş derbisini yaşayacak.

İŞTE DERBİNİN KADROLARI

STAT: İnönü
HAKEMLER: Bünyamin Gezer,Erhan Sönmez, Mustafa Sönmez
BEŞİKTAŞ: Rüştü, İbrahim Kaş, Gökhan Zan, Baki, İbrahim Üzülmez, Ali Tandoğan, İbrahim Toraman, Delgado, Tello, Holosko, Nobre
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
GALATASARAY: Aykut, Sabri, Song, Servet, Volkan, Barış, Mehmet Topal, Arda, Hakan Balta, Hakan Şükür, Ümit
TEKNİK DİREKTÖR: K. H. Feldkamp