HABER

İsveç yeni yıla havai fişek kazalarıyla girdi

İsveç'te yeni yıl kutlamaları sırasında çok sayıda havai fişek kazası olduğu bildirildi.

İsveç yeni yıla havai fişek kazalarıyla girdi

Her yıl olduğu gibi başkent Stockholm'deki Skansen Parkı'nda yapılan kutlamalarda, soğuk havaya rağmen İsveçli sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde yeni yıla girilirken, ülkenin birçok yerinde havai fişek gösterileri düzenlendi.

Stockholm yakınlarında küçük bir yerleşim merkezi olan Hallstavik'te ailesiyle evlerinin bahçesinde havai fişek atarak yeni yılı kutlayan genç bir erkek çocuğunun yüzüne havai fişek isabet etmesi nedeniyle yüzünden ve gözünden ağır yaralandığı bildirildi.

Ülkede birçok yerde yeni yıla girilirken fırlatılan havai fişeklerden kaynaklanan çok sayıda kazanın olduğu ve çok sayıda yaralının hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Bu arada yeni yıl kutlamaları sırasında ve sonrasında birçok evin balkonlarında ve sokaklara park edilen arabalarda yangın çıktığı bildirildi. İsveç polisi, bu sabaha karşı Göteborg'da bir evde çıkan yangında bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Büyük bölümü havai fişeklerden kaynaklandığı belirtilen yangınların bir kısmına da alkolün etkisiyle söndürülmeden bırakılan sigaraların neden olduğu kaydedildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler