HABER

İsveç'te BDP protestosu

İsveç'te, bazı Barış ve Demokrasi Partisi yöneticilerinin de gözaltına alındığı terör örgütü oluşumlarına yönelik operasyonları, İsveç Parlamentosu önünde "kelepçeli gösteri" yaparak protesto etti.

STOCKHOLM (İHA) - İsveç'te bir grup, bazı Barış ve Demokrasi Partisi yöneticilerinin de gözaltına alındığı terör örgütü oluşumlarına yönelik operasyonları, İsveç Parlamentosu önünde "kelepçeli gösteri" yaparak protesto etti.

İsveç Parlamentosu'nun ana giriş kapısı önünde bir araya gelen grup, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) yöneticileri ve belediye başkanlarının gözaltına alındığı terör örgütü operasyonlarını protesto etti. Gösteriye katılanlar, bileklerine plastik kelepçeler taktı ve tek sıra halinde parlamento önünde durdu. Göstericiler, üzerinde gözaltına alınan belediye başkanlarının ve politikacıların elleri kelepçeli halde çekilmiş ve üzerinde "Dün Halepçe bugün kelepçe, dün DTP bugün BDP, ya yarın" yazılı

pankartlar ile gözaltına alınanların isimlerinin yazılı olduğu dövizler taşıdılar. Sol Parti lideri Lars Ohly, Sol Parti Milletvekilleri Jakop Johansson ve Amineh Kakabeveh da, parlamentodan çıkarak eylemcileri ziyaret etti.

Geri Dön