İzmir'de 2 kardeşin su dolu çukurda boğulmasına ilişkin dava

Karabağlar ilçesinde, inşaat alanındaki su dolu çukura düşen 2 kardeşin ölümüne ilişkin tutuksuz 5 sanığın yargılanmasına devam edildi

İZMİR (AA) - İzmir'in Karabağlar ilçesinde, inşaat alanındaki su dolu çukura düşen 2 kardeşin ölümüne ilişkin 5 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı.

Mahkeme başkanı, olayla ilgili hazırlanan ikinci bilirkişi raporunda, bölgede kazı ve dolgu işlerini yapan alt taşeron firmanın sahibi A.D. ve asıl işveren inşaat mühendisi C.B'nin de kusurlu olduğuna dair bilgilerin yer aldığını belirtti.

Duruşma savcısı, A.D. ve C.B. hakkında açılan davanın bu dava dosyasıyla birleştirilmesi ve bu 2 sanığın kusur oranlarının belirlenmesi için bilirkişi raporunu hazırlayan kuruldan görüş alınması yönünde talepte bulundu.

Mahkeme heyeti, A.D. ve C.B. hakkında açılan davanın bu davayla birleştirilmesine ve kusur oranlarının belirlenmesi amacıyla görüş alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

- Olay

İzmir'in Karabağlar ilçesi Uzundere semtinde çadırda yaşayan Ali (5) ve ağabeyi Yusuf Tencirlioğlu (8), 14 Ocak 2018'de inşaat çalışmasının devam ettiği alanda yağmur suyuyla dolan yaklaşık 2 metre derinliğindeki çukurda boğulmuştu.