HABER

İzmir'de kar yağışı etkili

İzmir'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 12 ilçede 142 köy yolu ulaşıma kapandı. İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Korkmaz Dinçer, "Kapalı olan köy yollarını açıyoruz. Ekiplerimiz olağanüstü gayretle çalışıyor. İşi olmayan özel aracıyla dışarı çıkmasın" dedi.

İzmir'de kar yağışı etkili

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle, Bergama'da 64, Kınık'da 21, Kiraz'da 11, Beydağ'da 8, Ödemiş'de 11, Menemen'de 2, Bornova'da 2, Kemalpaşa'da 8, Torbalı'da 11, Tire'de 2, Bayındır'da 2 olmak üzere toplam 142 köy yolu ulaşıma kapandı. Bornova İlçesi Evka 4 semtinde 2 otobüs yolu da don nedeniyle ulaşıma kapandı. Çeşme ve Seferihisar'da okullar Kaymakamlık tarafından tatil edildi. Aydın-İzmir Karayolu Kısıkköy mevkiinde bir kamyon direksiyon hakimiyetini kaybederek demiryolu hemzemin geçidine uçtu. Kazada 2 kişi yaralanırken demiryolu yolu 1.5 saat ulaşıma kapandı. Urla'da bir elektrik trafosunun patlaması sonucu ilçeye 2 saat elektrik verilemedi.

Köy hizmetlerine bağlı ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Korkmaz Dinçer, "Kar yağışı nedeniyle İzmir ve ilçelerinde 142 köy yolu ulaşıma kapandı. Hazır bekleyen ekiplerimiz don olmasından dolayı trafiğe kapanan yolların açılması için çalışmalara başladı. Vatandaşlarımız duyarlı davranarak özel otomobilleriyle trafiğe çıkmadı. Bu nedenle otobüslerde yoğunluk oldu. Belkahve yolunda zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. İzmir'de olağanüstü bir durum yok. Ama ekiplerimiz çalışıyor" diye konuştu.

Öte yandan, İstanbul'da süren yoğun kar yağışı yüzünden Atatürk Havalimanı'na uçuşların saat 14.45'e kadar durdurulmasının ardından, Türkiye'ye dış bağlantılı uçak seferlerinin İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yönlendirildiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön