HABER

İzmir'de kar yağışı etkili oluyor

İzmir'de akşamdan başlayan kar yağışı gece geç saatlerde ve sabaha karşı etkisini artırınca, 2,5 milyonluk Ege'nin incisi beyazlara büründü. İzmirliler sabah yataklarından yoğun kar yağışı ile kalktı. İzmir Valiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, şehirde olağanüstü bir durum olmadığı, bu nedenle de okulların tatil edilmediği bildirildi.

İzmir'de kar yağışı etkili oluyor

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava başta İstanbul olmak üzere Türkiye'yi etkisi altına alırken, İzmir'de de dün geceden başlayan kar yağışı, etkisini artırarak sürdürüyor. Şehrin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı sürerken, şehir merkezinde de yağış görülüyor. Sabah saatlerinde evlerinden işlerine gitmek üzere yola çıkan İzmirliler, trafiğin kilitlenmesi yüzünden zaman zaman zor anlar yaşadı. Duraklarda yığılmalar meydana gelirken, işe gitmekte gecikmeler yaşandı.
İzmir'in yüksek kesimleri olan Çiğli Egekent, EV-KA 5, EV-KA 2, Karşıyaka'nın Gümüşpala, Bayraklı, Bornova'nın Atatürk Mahallesi, EV-KA 4, Buca'nın EV-KA 1 gibi yüksek kesimlerde bulunan yerleşim birimlerine buzlanma nedeniyle otobüsler sefer yapamadı. Bu yüzden vatandaşlar, aşağıya yürüyerek inmek zorunda kaldı. Bu arada yollarda meydana gelen maddi hazarlı trafik kazaları ulaşımı aksattı.

İzmir'in çevre il ve ilçelerle bağlantılarını sağlayan karayollarında da trafik kar yağışı yüzünden aksadı. İzmir-Manisa Karayolu'nun Bornova İlçesi çıkışında araçların yola zincirsiz çıkmasına izin verilmedi. Trafik ekipleri zincirsiz araçları geri döndürdü. İzmir'den Manisa'ya işe giden vatandaşları taşıyan servis otobüs ve minibüsleri ile yolcu otobüsleri gerekli tedbirleri aldıktan sonra yola bırakıldı. İzmir-Uşak Karayolu'nda da trafik ekipleri tarafından kontrollü ulaşım sağlandı. Karayolları ekipleri yollardaki buzlanmaya karşı tuzlama yaptı.

İzmir-Çeşme Otobanı ve Bornova EV-KA 4'te buzlanma nedeniyle kazalar meydana geldiği bildirildi. İzmir'de kar yağışı devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler