HABER

İzmir’de keskin nişancılarla rehine operasyonu

İzmir'in Aliağa ilçesinde bir kişi dün saat 09.30'da girdiği evde pompalı tüfekle iki kişiyi rehin aldı. Akşam saat 17.00 itibariyle anne ve oğlunun kurtarıldığı belirtildi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Osman G., pompalı tüfekle Songül T. ile oğlunu rehin aldı. Osman G’nin Songül T. ile ilişki yaşadıkları ve kadının ayrılma kararının ardından olayların yaşandığı iddia edildi.

Aliağa ilçesindeki, Siteler Mahallesi 428 Sokak'ta bulunan Ekim Sitesi C Blok'un 6. katındaki eve Songül T ve 19 yaşındaki oğlu Muzaffer T. temizliğe gitti. İddialara göre, Songül T. ile ilişki yaşadığı iddia edilen Osman G., ev sahibi çıktıktan sonra elindeki pompalı tüfekle sabah saatlerinde eve gelerek Songül T. ve oğlu 19 yaşındaki oğlu Muzaffer T.'yi rehin aldı.

KESKİN NİŞANCILARIN ELLERİ TETİKTE

Olay duyulur duyulmaz İzmir polisi alarma geçti. Bölgeye keskin nişancılar, özel harekatçılar ve çok sayıda takviye ekip sevk edildi. Keskin nişancılar, çevredeki binalarda konuşlanırken, polis ekipleri de olay yerine şerit çekerek bölgedeki güvenlik önlemlerini artırdı. Öte yandan 112 acil servis ekipleri ve itfaiye ekipleri de bölgede hazır bekletildi.

6 SAAT SONRA BIRAKTI

6 saatin sonunda Osman G., Songül T.'nin 19 yaşındaki oğlu Muzaffer T.'yi serbest bıraktı. Polis ekipleri tarafından teslim alınan Muzaffer T., ifade için emniyete götürüldü.

ANNE DE KURTARILDI

Saat 17.15 sularında annenin de kurtarıldığı öğrenildi. Şahsın gözaltına alındığı belirtiliyor.

YASAK AŞK İDDİASI

Rehine olayıyla ilgili ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkarken, Osman G. ve Songül T'nin sevgili olduğu iddia edildi. Songül T'nin ayrılmak istediğini Osman G.'ye anlatınca olayların yaşandığı öne sürüldü. Ev sahibi Nevzat Kaya ise, olay şöyle anlattı: "Üniversiteli çocuğu ile birlikte temizlikçi kadını bıraktık. Ondan sonra emniyetten telefon edildi. Anahtarınız varsa getirin rehin alındılar diye. Mesele nedir biz de bilmiyoruz." Öte yandan, Osman G'nin babası ve ağabeyi de olay yerine gelerek, şahısı ikna etmeye çalıştı.

SALDIRMAK İSTEDİLER

Dışarıda bekleyen rehinelerin yakınları Osman G.'ye saldırmak istedi. Polis sıkı güvenlik önlemleri altında Osman G.'yi Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

MUHTAR: 'PAZARDA ESNAFLIK YAPIYORMUŞ'

Mahalle muhtarı yaşananları şu sözlerle özetledi: Bir bayanı rehin aldılar. Ama sağ olsun polisler olayı kontrol altına aldılar. Gerginlik bitti şu anda. Bu şahıs benim mahallemde oturmuyor. Daha önce de görmedim. Ama kişinin pazar yerinde esnaflık yaptığını duydum. Temizlikçi kadın buradaki evlere temizliğe gidiyordu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler