Kaçak oto skandalı

Polis, 5 lüks aracın fiyatı düşürülerek ülkeye sokulduğunu belirledi. Ferrari marka üç aracın Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'na ait olduğu ortaya çıktı.

Lüks otomobil soruşturmasında yeni dalga... Amerika'dan ithal edildiği tespit edilen araçlardan sonra Almanya'dan getirilen araçlara yönelen mali polis, 5 lüks otomobilin fiyatları düşürülerek ülkeye sokulduğunu ortaya çıkardı. Ferrari ve Porsche gibi lüks araçların kimlere ait olduğu da belirlendi. Araçlardan üçü Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu üzerine kayıtlı gözükürken, diğer ikisi Fenerbahçeli Selçuk Şahin ve Galatasaraylı Selçuk İnan'ın çıktı.

ARABALARA EL KONABİLİR

Kaçakçılık suçlamasıyla başlatılan soruşturmada, araçları yurda sokan firmalar da mercek altına alındı. Ünlü futbolcuların araçlarının usulsüz yurda sokulduğu tespit edilirse, otomobillere el konacak ve futbolcular ifadeye çağrılacak. Operasyonun ikinci ayağında ise sahte TSEbelgeleriyle yurda sokulan 5 lüks otomobile el kondu. Araçların sıfır veya farklı modellerde gösterilerek sahte belgelerle ucuza getirildiği tespit edildi.

Kaynak: Akşam Gazetesi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Sabri'nin karısına hediye ettiği, piyasa değeri 1,5 milyon TL lüks aracın haberleri yapıldığında kokular gelmeye başlamıştı.
saçmala sapan konuşma.şimdiye kadar kimden duydun
tanjunu torunları desene o da aynı suçu işlemişti yanlış hatırlamıyorsam içeri atılmıştı.darısı bunlara hadi bakalım
akp neden bunlara birşey yapmaz anlamıyorum, galiba ortaklık kurmuşlar..
allahtan annen sana hamileyken akp iş başında değildi....yoksa ananın hamileliğini de akp den bilirdin sen...
ne ararsan bunlarda fazlasıyla var
Bundan yıllar önce AVRUPADA ALTIN AYAKKABI alan TÜRK FUTBOLU nda fırtına gibi esen TANJU ÇOLAK aynı şekilde kendini yakıp futbol hayatını bitirmişti..şimdi sırada bu futbolcularmı var....
sabriden imza istedim dışarı attı :D
Gözünüze dizinize dursun,aç gözlü topçular her taşın altından Sabri çıkıyor
bu araçlar ülkeye sokulurken yetkililer uyuyormuydu.
arkadaş fiyat düşürmeye , vergiden kaçmaya niye ihtiyaç duyarlar... deli gibi para kazanıyorlar...hala yetmiyo...messiye bile yetmiyor....
sabri bile bile 3 tane almış garajda birini tutturamazsam diğerine binerim diye :)
Allah gözünü doyursun,aç mısın oğlum? Ne yapacaksın 3 tanesini?
abi sizin bunlara ihtiyacınızmı var yaaa :)
Vatan haini bunlar. Resmen vergi kaçırıyorlar. Hangi yüzle Ay Yıldızlı formayı giyiyorlar. Milli takım yöneticileri bu gibi vatan düşmanlarına milli formayı yasaklamalıdır.
bu olayda hemen futbolculara suç bulmayın. Siz bir araç alıyorsunuz gayet masum parasını ödüyorsunuz değerinde aracı alıyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz araç yurda gayrı resmi giriş yapmış bunu siz bilmeden almışsınız, aynen böyle olmuş olabilir sabrinin üç aracı var diye hemen suçlamayın olayın iç yüzünü görmek lazım
bunların gözünü toprak doyurur ancak haramzadeler aldığınız paralar da haram zaten ne iş yapıyorsunuz da o kadar alıyorsunuz?alın teriyle gurbette çalışan insanlar asgari ücretle çalışırken içinize siniyor mu o paraları yemek?
isterse 1000 tane alsın kimseyi ilgilendirmez ne biçim ülke burası o kadar yolsuzluk torpil 3kağıt dönüyor kimsenin haberi yok vergi alınsın alınmasın değil ama fazlası artık işkenceye giriyor zenginler hususi araçları şirket aracı gibi gösterip vergiden kaçıyorlar onlara ne demeli.
Diğer Haberler