Kaçırdığı çocuk ölümden aldı

Boşandığı eşine verilen çocuğunu göremediğini iddia eden Faruk Belice, Mersin'den eski kayınbiraderinin 10 yaşındaki oğlu Z.Ş.'yi kaçırıp Eskişehir'e getirdi.

Kaçırdığı çocuk ölümden aldı

Takip edildiğini gören Belice çocukla birlikte 5 katlı inşaatın çatısına çıktı. Yaklaşık 3 saat süren ikna çabaları sonucunda Belice çocuğu aşağıya indirip polise teslim oldu.

Eskişehir'de yaşayan Faruk Belice (24), geçimsizlik nedeniyle eşinden boşandı. Mahkeme, Faruk Belice'nin 3 yaşındaki kızını anneye verdi. Çocuğunu göremediğini öne süren Belice ayrıldığı eşinin memleketi olan Mersin'in Bozyazı ilçesine gitti. Burada da çocuğunu göremeyen Belice eski kayınbiraderinin oğlu Z.Ş.'yi 26 UU 372 plakalı otomobile bindirerek kaçırıp Eskişehir'e götürdü.

KOVALAMACANIN ARDINDAN ÇATIYA ÇIKTI

Yapılan ihbar üzerine polis ekipleri, Belice'nin kullandığı otomobilin çevreyolundan kent merkezine doğru geldiğini belirledi. Polisin dur ihtarına uymayan Belice yaklaşık yarım saatlik kovalamacanın ardından Emek Mahallesi Zaman Sokak'ta otomobili durdurdu. Faruk Belice yanındaki Z.Ş. adlı çocukla birlikte araçtan inip 5 katli inşaat halindeki binanın çatısına çıktı. Bunun üzerine olay yerine polis ekiplerinin yanısıra 112 sağlık ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Çocuğunun getirilmesini isteyen Belice yanına kimseyi yaklaştırmadı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Bürosu ekipleri ile Çocuk Şubesi polisleri Faruk Belice'yi ikna etmek için yaklaşık 3 saat çaba sarf etti. İkna amacıyla olay yerine bir de psikolog getirildi.

KAÇIRDIĞI ÇOCUK ATLAMASINA ENGEL OLDU

Z.Ş. adlı çocuk, zaman zaman kendisini aşağıya atacağını söyleyerek çatının kenarına gelen Faruk Belice'ye sarılarak atlamaması için uğraştı. Yapılan ikna çabalarının ardından Faruk Belice önce 10 yaşındaki Z.Ş.'nin aşağıya inmesine izin verdi, kısa süre sonra da kendisi aşağıya indi. Faruk Belice polis ekiplerince gözaltına alınarak sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
burda adammı kaçırmış çocugu çocukmu adamı kaçırmıiş sarılmıiş atlamasın diye yalan haber yapmaın
ula okuz ıyı bak !!! denıze dusen yılana sarılır derler
bu mahkemeler kadınların kendılerını magdur duruma dusurup bosayıp kocalarını sonrada cocuklarını gostermeyıp surundurmesını adamların onlemesse daha cok olacak bunlar...karı bosasın adamı alsın cocuklarını adama hakkını kullandırmasın..adamda hacız daıresıne dosya masrafı polıs nezaretınde psıkolog nezaretınde cocugunu gorsun...allah her adama guzel kadınlar nasıp etsın..
İntihar edince ne eline geçiyor?
Maalesef bu memlekette mahkemeler çocuğu anneye verdiği için bunuda insanlar bildiği için çok kötü koşullarda çocukların hatrına evliliğini sürdürmeye çalışan insanlar var bu kanun hangi maddesinde yazıyorsa değiştirilmeli çünkü kadınlar gerçekten çocuğu aldıktan sonra erkeklere eziyet ediyorlar. Ama birde bu işin Ahiret kısmı var hesabını nasıl verecekler bilmiyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler