Kadın cinayetleri öncesi en belirgin işaret: Ölüm tehdidi

Uzmanlar kadın cinayetlerine ilişkin, en belirgin işaretin ölüm tehdidi olduğuna dikkat çekti.

Kadın cinayetleri öncesi en belirgin işaret: Ölüm tehdidi

Polis Akademisi Suç Araştırmaları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun Taştan, "Ölüm tehdidi ciddiye alınmalıdır. Kadına ve ailenin diğer fertlerine yöneltilen ölüm tehdidi ve mükerrer şiddet, kronik geçimsizlik, madde kullanımı, kriminal kişilik... Bunlardan özellikle ölüm tehdidi olduğunda, kadın cinayeti neredeyse kesin" dedi.

Taştan, "Kolluk ilk müdahale eden taraf olduğunda şiddet uygulayan kişi, şiddetini artırabiliyor. Polise gelen vakaların ilk önce ŞÖNİM tarafından üstlenilerek gerekli müdahalelerin yapılması planlanmalı" diye konuştu.

KADIN CİNAYETLERİNDE VERİLEN CEZALAR

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen ise, "Kadın cinayetlerinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası getirilmeli. İnfaz daha ağır tutulmalı, takdiri indirim nedenler kaldırılmalı. Türkiye Cumhuriyeti'nde 'adli kolluk teşkilatının' kurulması şart. Çünkü dellilerin toplanması ve değerlendirilmesinde çok iyi hareket etmemiz lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bu yazıyı öncelikle kadın katillerinin işbirlikçisi ve azmettiricisi besleme, haramzade savcı ve hakimler okumalı. Zaten kadını öldürenlerin yüzde 99'u ya pzevenk, ya babası belirsiz, ya annesi bozuk ve kişilik bozukluğu ile antisosyal kişiliğe sahip olanlardır. Ayrıca bir çoğuda ezik, sünepe, başka bir erkeği görünce sinen ama karısına güç yetirdiğini sanan zavallılardır
Bunların abileir bunlara emretti onun proje devamı bu erkek öldürüsn ama hafiflteci sebbelerle ceza düşüsn hırıszlık yapsın serbest adam öldürüsn serbest .sokaklar güvensiz olsun abd gibi aynı. Ülkeyi rezil etiler köy zihniyetli kişiler her yeri köye çevirdiler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler