HABER

"Kalıcı ve adil çözüm istiyoruz"

ATİNA (İHA) - AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın saygın gazetelerinden Kathimerini'ye demeç verdi. AB'nin artık Türkiye'ye kesin bir müzakere tarihi vermesi gerektiğini savunan Erdoğan, "tarih için tarih" verme ihtimalinin ise aslında AB'nin bu işi geciktirme çabası olduğunu söyledi ve 2003 yılının sonundan önce Türkiye ile AB arasında müzakerelerin başlaması gerektiğini savundu.

Kıbrıs'ta artık tarafların masaya oturarak müzakerelere başlayabileceğini söyleyen AK Parti Genel Başkanı, iki tarafın da bazı konularda geri adım atarak bu konuda çözümü sağlayabileceklerini söyledi. Erdoğan, "Kıbrıs'ta çözüm kalıcı ve adil olmalıdır. Türkiye de böyle bir çözüme tam destek vermektedir" dedi.

"Irak operasyonunda Türkiye'nin rolü ne olur?" sorusuna ise Erdoğan, henüz bu konuları tartışmak için çok erken olduğunu, BM denetçilerinin şu anda Bağdat ve çevresinde araştırmalarda bulunduğunu söyledi. Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 1991 yılında Körfez Savaşı'nda çok pahalı bir fatura ödediğini de hatırlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön