HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kamp ve piknikleriniz için en iyi buz aküsü tavsiyesi

Yaz aylarının sıcak günlerinde, sevdiklerinizle birlikte doğanın tadını çıkarabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri hiç şüphesiz ki kamp ve pikniklerdir. Ancak, bu eğlenceli zamanlarınızın kusursuz geçmesi için yiyecek ve içeceklerinizin buz gibi kalması büyük önem taşıdığını ve uygun buz aküsünü seçmenin kamp ve piknik deneyiminizi mükemmelleştirmede ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. O zaman gelin, ferahlığınızı koruyacak en iyi buz aküsü içeriğimizi birlikte keşfedelim!

Kamp ve piknikleriniz için en iyi buz aküsü tavsiyesi

İçindekiler

 • 1. UniFlame Connabride Mavi Buz Aküsü (1 Adet)
 • 2. Mediline Gri Jel Buz Aküsü (4 Adet)
 • 3. Fethiye Toptan Mavi Buz Aküsü (10 Adet)
 • 4. Mavi Buz Aküsü (5 Adet)
 • 5. Mutfak Mavi Buz Kaseti (2 Adet)
 • 6. Brn Store Mavi Buz Aküsü (10 Adet)
 • 7. Buz Aküsü ve Jel Buz Torbası (5+5 Adet)
 • 8. Generic Mavi Buz Aküsü (1 Adet)
 • 9. Fit & Fresh Renkli Buz Aküsü (4 Adet)
 • 10. Outxe Mavi Buz Aküsü (4 Adet)
 • Bonus: Stanley Adventure Taşınabilir Soğutucu Çanta (15.1 lt)
 • Sıkça sorulan sorular

Yaz aylarının vazgeçilmez aktiviteleri arasında yer alan kamp ve piknikler, doğayla iç içe vakit geçirmek ve sevdiklerinizle keyifli anlar paylaşmak için harika bir fırsat! Ancak bu güzel anların tadını çıkarırken yiyecek ve içeceklerinizin istediğiniz ısıda kalması da bir o kadar önemli. İşte tam bu noktada devreye giren buz aküsü tavsiye ürünleri, hem pratik kullanımları hem de etkili soğutma performansları ile kamp ve pikniklerin vazgeçilmez ekipmanlarından biri haline geliyor. Yazımızda, kamp ve piknik deneyimlerinizi mükemmelleştirecek en iyi buz aküsü tavsiye ürünlerini sizler için derledik. Hazırsanız, buz gibi içeceklerin ve taze yiyeceklerin keyfini sürmeye başlayalım!

1. UniFlame Connabride Mavi Buz Aküsü (1 Adet)


3

Kompakt tasarımı ile buzdolabı, konteyner ve çantalar için ideal bir soğutma cihazı olarak faydalanabileceğiniz UniFlame Connabride Mavi Buz Aküsü, yiyecek, içecek ile soğuk zincir taşımada daha az ısı değişimi için kullanılabilir. -18 dereceye kadar dondurulabilen ve en az 7 saat boyunca donuk tutan bu buz aküsü tavsiye edilen popüler bir üründür.

Ürünü İncele

2. Mediline Gri Jel Buz Aküsü (4 Adet)


4

Toplamda dört adet 400 gramlık jel buz aküsü içeren ve plaj ve seyahatlerde rahatça kullanabileceğiniz şekilde tasarlanan Mediline Gri Jel Buz Aküsü, özellikle yaz aylarında ferah kalmak isteyenler için mükemmel bir üründür. İçeceklerinizi ve yiyeceklerinizi serin tutarak ferahlatıcı bir deneyim yaşatan ve kolayca dondurulup uzun süre ısısını koruyan aküler, piknikten kamp gezilerine kadar her türlü açık hava etkinliğinde yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz pratik bir yardımcıdır. Buz aküsü tavsiye edilecek ürünler arasında yer alan ve hem kullanımı kolay hem de etkili olan Mediline Gri Jel Buz Aküsü ile yazın tadını doyasıya çıkarmak artık çok daha kolay hale gelecek!

Ürünü İncele

3. Fethiye Toptan Mavi Buz Aküsü (10 Adet)


5

Buz aküsü tavsiye listemizde Fethiye Toptan'ın mavi renkli 10’lu buz aküsü, yiyecek ve içeceklerinizin buz gibi kalmasına yardımcı olmanın yanı sıra çeşitli kullanım alanlarıyla da dikkat çekiyor. Her biri 300 gram ağırlığında olan dikdörtgen şekilli ürünler, özellikle termos içinde soğukluğun düşürmemesinde de etkili. Ürün ebatları ise pek çok çanta ve kaba sığan 8.5 cm eninde, 17 cm boyunda ve 2.3 cm derinliğinde boyuta sahip. Buz akülerinin erime süresi, taşıma torbasına ve hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterse de plajda veya açık hava etkinliklerinde yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi uzun süre serin bırakarak sıcak havalarda keyiflice vakit geçirmenize olanak tanır.

Ürünü İncele

4. Mavi Buz Aküsü (5 Adet)


6

Mavi Buz Aküsü, pikniklerden plaj günlerine kadar her türlü dış mekanda yiyecek ve içeceklerinizin serin olmasını sağlayacak mükemmel bir seçenektir. Kaliteli içeriği sayesinde yiyecekleri uzun süre taze bırakmasının yanında çeşitli hava koşullarına dayanıklı olan buz aküsü tavsiye seçkimizde yerini alan ürün, plajda veya kamp alanlarında size ekstra konfor sunar. Taşıması kolay ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olan 5’li buz kasedi seti, açık hava etkinliklerinizde vazgeçilmez destekçiniz olacak.

Ürünü İncele

5. Mutfak Mavi Buz Kaseti (2 Adet)


7

Özellikle plaj veya piknik gibi açık alan etkinliklerinde kullanışlı olan Mutfak Mavi Buz Kaseti, yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi uzun süre ferah olmasına yardımcı olur. Tavsiye ettiğimiz ürünlerden biri olan buz kasetini buzdolabınızda önceden soğutarak ihtiyacınız olduğunda gıdalarınızla birlikte istediğiniz yere götürebilirsiniz. Pratik tasarımıyla kolayca taşınabilen ve kullanımı son derece basit olan ürün, dayanıklı plastik yapısıyla gıdalarınızın taze kalmasına yardımcı olarak soğuk tutmanız gereken eşyalar konusunda büyük bir kolaylık yaşatır.

Ürünü İncele

6. Brn Store Mavi Buz Aküsü (10 Adet)


8

Kamp ve piknik tutkunları için ideal bir seçenek sunan Brn Store'un Mavi Buz Aküsü ürünü, yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi taze ve serin kılmak en kolay yollarından biridir. Buz aküsü tavsiye seçkimiz arasında yer verdiğimiz Brn Store Mavi Buz Aküsü, 10 adetlik paketiyle pek çok açık hava etkinliğinde ve seyahatte güvenle yanınıza alabilirsiniz. Mavi renkli buz aküsü, uzun süreli soğutma yaparak açık hava etkinliklerinizde konfor verir. Kompakt boyutları sayesinde taşıması da kolay olan ve her türlü buzdolabına sığacak sağlam yapısıyla dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Ürünü İncele

7. Buz Aküsü ve Jel Buz Torbası (5+5 Adet)


9

Paket içeriğinde her biri 320 gram ağırlığında olan su içerikli 5’li buz aküsü ve 5’li jel buz torbası bulunan ürün, günlük hayatta ve özellikle kamp, seyahat veya pikniklerde yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi serin kalmasındaki en iyi yöntemleri arasında. Taşıma torbaları veya kutularında kullanıldığında içeriklerinizi uzun süre aynı derecede bırakan ürün, 17,5 cm uzunluğunda, 8,5 cm genişliğinde ve 2,5 cm kalınlığındaki ergonomik boyutlarıyla pratik bir kullanıma sahip. Dondurulup kullanılmadan önce en az 24 saat buzlukta bekletilmesi önerilen buz akülerinin yanında bulunan jel buz torbaları ile de ekstra soğukluk yaratabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi taze tutmanın yanında ayrıca spor yaralanmalarında da kompres yapmak için de kullanılabilir.

Ürünü İncele

8. Generic Mavi Buz Aküsü (1 Adet)


10

Seyahat ve piknik tutkunları için mükemmel bir seçenek olan Generic Mavi Buz Aküsü, yaklaşık 300 dakikaya kadar soğutma özelliği bulunur. Seyahatlerinizde yiyecek ve içeceklerinizi uzun süre taze saklamanıza yardımcı olan buz aküsünün 8,8x18x2,5 cm boyutu taşıması kolaylığının yanında kullanımı pratikliğiyle de doğa aktiviteleri sırasında vazgeçilmez bir yardımcı haline geliyor. Güvenilir performansıyla ve dayanıklı malzemesiyle açık hava etkinliklerinde keyifli anlar yaşamanızı sağlayan buz aküsü, tavsiye edebileceğimiz harika bir ekipman olarak öne çıkar.

Ürünü İncele

9. Fit & Fresh Renkli Buz Aküsü (4 Adet)


2

Fit & Fresh markasının yeniden kullanılabilir çok renkli 4'lü buz aküsü seti, 12x12x0,6 cm boyutlarıyla her türlü öğle yemeği çantası, yemek kutusu ve soğutucuya rahatça sığar. İnce tasarımı sayesinde dar alanlarda bile rahatça kullanılabilen BPA içermeyen buz paketleri, daha fazla soğutma gücü için üst üste istiflenebilir. Beslenme çantanıza, peynir, süt, meyve, yoğurt ve sebzelerinizi güvenle koyabilir, gittiğiniz her yerde taze ve serin kalmalarına yardımcı olabilirsiniz. Kolayca elde yıkanabilen mavi, mor, sarı ve kırmızı renkli buz paketleriyle okulda, işte ya da doğada sağlıklı ve taze yiyecekler tüketmek hiç bu kadar pratik olmamıştı!

Ürünü İncele

10. Outxe Mavi Buz Aküsü (4 Adet)


11

Günlük kullanımda vazgeçilmez bir yardımcı olan Outxe Mavi Buz Aküsü seti, işte, okulda, piknikte, yürüyüşte veya balıkçılıkta yiyeceklerinizi taze, içeceklerinizi de soğuk tutar. Özellikle kamp ve piknikler için mükemmel bir seçim olan 4'lü akü,16,5x10,9x1,3 cm boyutuyla hemen her öğle yemeği kutusuna veya soğutucuya kolayca sığar ve yiyecekler için daha fazla alan yaratır. Sandviçlerinizi ve diğer yiyeceklerinizi daha uzun süre koruyarak bozulmasını önleyen akülerin kullanımı ve temizliği de çok kolay; sadece su ekleyin, karıştırın ve dondurun. Kullanımdan sonra durulayıp tekrar dondurucuya koyarak bir dahaki sefere hazır olun, işte bu kadar!

Ürünü İncele

Bonus: Stanley Adventure Taşınabilir Soğutucu Çanta (15.1 lt)


12

Stanley Adventure Taşınabilir Soğutucu Çanta, buz akülsü tavsiye ettiğimiz ürünlerle kıyaslayınca kamp ve piknik sevdalıları için çok daha iyi bir alternatif. Beyaz renkli 15 litrelik soğutucu, 36 saate kadar içindekiler buz gibi kalabiliyor, böylece yiyeceklerinizi ve içecekleriniz taze kalıyor. Sağlam yapısı sayesinde sadece soğutmakla kalmıyor, aynı zamanda oturmak için bile kullanılabilen soğutucu çanta, dayanıklı menteşe ve tutacaklarıyla uzun ömürlü bir kullanım vaat ediyor. Üstelik üzerindeki elastik bantlar sayesinde Stanley termoslarınızı taşıyabileceğiniz çanta, yüksek yoğunluklu yalıtım köpüğü normal soğutuculara göre %40 daha uzun süre soğuk kalmasını sağlıyor.

Ürünü İncele

Sıkça sorulan sorular

Buz aküsü nedir?

Buz aküsü, yiyecek ve içecekleri uzun süre aynı ısıda tutmak amacıyla kullanılan dondurulabilir ürünlere denir. Genellikle plastik bir kap içerisinde su veya jel doludur ve yeniden kullanılabilir. Buz aküleri, verili sıcaklığı arttırmama ve taşınabilirliği kolaylaştırma özellikleriyle kamplar, piknikler, seyahatler ve spor aktiviteleri gibi çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Buz aküsü ne işe yarar?

Buz aküleri, yiyecek ve içeceklerinizi belirli bir süre boyunca aynı derecede saklar. Böylece bozulmalarını önler ve tazeliklerini korur. Ayrıca, buz aküleri tıbbi malzemelerin taşınmasında, sportif yaralanmaların tedavisinde ve diğer soğuk gerektiren durumlarda da kullanılır. Piknik, kamp ve seyahatlerde içeceklerinizi ve yiyeceklerinizi serince saklamak için ideal bir çözüm yöntemidir.

Buz aküsü nasıl kullanılır?

Buz aküsünü kullanmadan önce derin dondurucuda veya buzdolabında dondurmanız gerekir. Tamamen dondurulmuş aküyü, soğutulmasını istediğiniz yiyecek veya içeceklerin yanına yerleştirerek kullanabilirsiniz. Akülerin, soğutmak istediğiniz ürünlerle doğrudan temas etmesi önerilir. Kullanım sonrasında buz aküsünü yeniden dondurabilir ve tekrar kullanabilirsiniz.

Buz aküsü ne kadar kullanılır?

Bir buz aküsünün ne kadar süre kullanılabileceği, genellikle içeriğindeki malzemeye ve boyutuna bağlıdır. Küçük bir buz aküsü yaklaşık 4-6 saat boyunca buz gibi kalabilirken daha büyük ve jel dolu aküler bu süreyi uzatabilir. Ayrıca, dış sıcaklık ve kullanım şekli de süreyi etkiler. Genellikle, bir akü 6 ila 12 saat arasında etkili soğutma yapabilir.

Buz aküsü jel mi su mu?

Buz aküleri, su veya jel içerebilir. Su dolu buz aküsü fiyat açısından daha ucuz ve yaygınken jel dolu olanlar daha uzun süreli soğutma sağlar ve fiyatları da ona göre değişiklik gösteriri. Jel dolu aküler, suya göre daha yavaş erir ve daha uzun süre soğuk kalır. Bu nedenle, daha uzun süreli soğutma gereksinimi olan durumlarda jel buz aküsü tercih edilir.

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Express

En Çok Aranan Haberler