HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kamu-Sen'den NEMA eylemi

Türkiye Kamu-Sen üyeleri Mersin Devlet Hastanesi önünde düzenlediği eylemde, hükümetten zorunlu tasarruflarını istedi.

Kamu-Sen'den NEMA eylemi

Mersin Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen eylemde, "Güz Gülleri Gibiyiz, Hiç Bahar Yaşamadık" ve "İtfaiye Yok mu? Mutfak Yanıyor" , "Çörtük'e Var da Bize Yok mu?" gibi ilginç sloganlar atan Kamu-Sen üyeleri, zorunlu tasarruf hesabındaki birikimlerini anapara, nema ve devlet katkısı ile birlikte geri istedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Murat Yılmaz, hükümetin acil eylem planında açıkladıklarının tam tersini yaptığını söyledi. Lojman kiralarına yapılan yüzde 200 zamma karşın memura yüzde 5, asgari ücretliye yüzde 20 zam verildiğini belirten Yılmaz, zorunlu tasarrufların ödenmesinde de ödemeyi 5 yıla yaymak gibi garip bir yola girdiklerini kaydetti. Çalışanlara bunları yapan hükümetin, batık Baydırbank'ın sahibi Kamuran Çörtük'e 660 trilyon, seramik sanayicilerine de 15'er trilyon lirayı peşkeş çektiğini söyleyen Yılmaz, hükümetin dar gelirlilere karşı takındığı tavrı kınadıklarını belirtti.

DİLEKÇELER TESLİM EDİLDİ

Kamu-Sen üyeleri, basın açıklamasının ardından zorunlu tasarruf hesabındaki birikimlerinin ödenmesiyle ilgili dilekçelerini Hazine Müsteşarlığı'na iletilmek üzere Mersin Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne teslim etti.

İHA

En Çok Aranan Haberler