HABER

Kandil mesajları: En yeni kandil mesajlarıyla kandil sevincinizi paylaşın!

Kandil günlerinde paylaşabileceğiniz en yeni kandil mesajları haberimizde. En önemli kutsal günlerimizden olan kandilde, dostarınızla paylaşabileceğiniz en yeni kandil mesajları. Kandil mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kandil mesajları: En yeni kandil mesajlarıyla kandil sevincinizi paylaşın!

Kandil günlerinin yaklaşmasıyla birlikte Kandil mesajları daha fazla önem kazanıyor. Kandil mesajlarının yanısıra Kandil günleri kutlamaları, müslümanlıktaki örf ve adetlerinin en önemlilerinden bir tanesi. Kandil günleri, özellikle Anadolu Müslümanlarının adetleriyle önemli bir tarih oluşturuyor. Anadolu Türklerinde kandil günlerinin kutlanması hakkındaki bilgilerimiz, Mevlit ile ilgili bulunuyor. Kandil gecelerinde camilerin, özellikle minarelerin donatılması, III. Murat devrine rastlanır.

Mevlit törenleri ise Sultanahmet Camii’nin tarihi ile beraberlik gösteriyor. Bu dinî günlerde, küçüklerin büyükleri ziyaretleri, kandilini kutlama âdetleri sürmektedir. Bu gibi gecelerde Kuran ile birlikte, genellikle Süleyman Çelebe’nin Mevlit’i ve ilâhiler okunur. Müslümanların kutsal saydığı kandil geceleri şunlardır: Mevlit Kandili (12 Rebiülevvel), Regaip Kandili (Recep ayının ilk Cuma gecesi, Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece), Miraç Kandili (27 Recep), Beraat Kandili (15 Şaban) ve Kadir Gecesi (27 Ramazan).

Daha önce Kandil mesajları SMS mesajlarla, kartpostallarla ve mektuplarla paylaşılıyordu. Dijitalleşmeyle birlikte, Kandil mesajları artık WhatsApp, Facebook, Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarından paylaşılıyor.

-

Kandil mesajları : En yeni kandil mesajları:

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun.. Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle... İyi Kandiller..

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayırlı kandiller..

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mubarek günde tum dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

Ne zaman ki iyiki'lerimiz keşke'lerimizden önde gider; O zaman hayatı yaşarız. Oysa çoğumuzu hayat yaşıyor. İyiki'lerle dolu bir yaşam dileğiyle iyi kandiller.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara, gülücükler getirsin, öyle içten, öyle samimi olsun, gözyaşlarını bile tebessume çevirsin.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi, tüylerinde nur var. Senin de kalb

Geri Dön