HABER

Kar devam edecek fırtına duracak

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte devam eden kuvvetli poyraz fırtınası ile tipinin etkisinin öğleden sonra azalacağını bildirdi.

Kar devam edecek fırtına duracak

Yıldırım, İstanbul'da dün başlayan kuvvetli poyraz fırtınasıyla birlikte tipi şeklindeki kar yağışının sürdüğünü belirterek, "Öğleden sonra fırtınanın etkisi azalacak ve kuvvetli rüzgar olarak devam edecek. Tipinin etkisi de öğleden sonra azalacak. Yağışlar bugün de aralıklarla devam edecek" dedi.

Kentte hava sıcaklığının eksi 3-4 derece civarında olduğunu dile getiren Yıldırım, ısının akşam saatlerinde eksi 6-7 dereceye düşeceğini, yağışın ise etkisini bir miktar azaltacağını söyledi. Kuvvetli don ve buzlanma olduğuna dikkati çeken Yıldırım, sürücülerin mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamalarını istedi.

Yıldırım, kar yağışının hafta sonuna kadar aralıklarla süreceğine işaret ederek, "Pazar günü hava daha iyi olacak. Sıcaklıklar sıfırın üzerine çıkacak" diye konuştu. İstanbul'daki kar kalınlıkları hakkında da bilgi veren Mustafa Yıldırım, kar kalınlığının Kilyos'ta 7, Bahçeköy'de 16, Kurtköy'de 22, Sarıyer'de 23, Yeşilköy'de 25, Göztepe'de 28, Kartal'da 33 santimetre olarak ölçüldüğünü kaydetti.

Bu arada, kentte gece boyunca donma tehlikesi geçiren 90 kişinin Akşemsettin Spor Tesisleri'ne, 41 kişinin de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne ait kurumlara yerleştirildiği öğrenildi.

Öte yandan, İstanbul'daki çok sayıda esnafın işyerlerini açmadığı görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler