HABER

'Karadeniz Sahil Yolu' tartışması

TRABZON (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) Karadeniz Sahil Yolu Projesi ile ilgili olarak, AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, proje kapsamında, Trabzon ve Rize'de devam eden çalışmaların 'yolsuzluk' sebebiyle durdurulduğunu söylerken, AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan ise "Kimse merak etmesin. Karadeniz Sahil Yolu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kefaletinde ve kontrolündedir" açıklamasında bulundu.

Karadeniz Sahil Yolu Projesi ile ilgili olarak AK Parti'li iki milletvekili farklı görüş bildirdi. Ordu Milletvekili Yılmaz konuyla ilgili olarak dün, "Trabzon ve Rize'deki iki ihale yolsuzluk sebebiyle iptal edilmiştir. Diğer yörelerdeki çalışmalar hava muhalefetine rağmen son sürat devam etmektedir. Devam eden bir yatırım olduğu için son günlerde temeli atılan diğer duble yollar kapsamında değildir" şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan Trabzon Milletvekili Aykan ise yolun inşasında bir sorun olmadığını belirterek, "Karadeniz Sahil Yolu, AK Parti için çok önemlidir. Kimse merak etmesin. Karadeniz Sahil Yolu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kefaletinde ve kontrolündedir. Son gelen yazı sadece yolu durdurmak için değil, şikayetleri incelemek için yapılan geçici bir durum. Endişeye gerek yok. Bugünkü sorun sadece dış kredideki yüksek faiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön