KADIN

Kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz?

Kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz?

Daha kalın daha güzel kaşlar!

Birçok kişide ince ve seyrek kaşlar kalıtımsal olarak ortaya çıkar. Bazen de yaşlanma süreci, yetersiz beslenme, kötü kozmetik uygulamaları veya hipotiroidi, egzama ve alopesi areata gibi tıbbi durumlarda kaşlar dökülür ve seyrekleşir.

Kemoterapi gibi tıbbi tedaviler de kaş hattı da dahil olmak üzere, saç dökülmesine neden olabilir.

Kaşlarınız çok ince ve seyrek ise kalınlaştırmak için bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1. Hint Yağı
Hintyağı kaşlarınızın gürleşmesini sağlayan en etkili ilaçlardan biridir. Protein, vitamin, yağ asitleri ve antioksidanlar içerir. Kıl köklerini besleyerek grleşmeyi sağlar. Ayrıca, kaşın büyümesini engelleyen mikroorganizmaları da yok eder.

Pamuklu çubuğu hint yağı ile ıslatın. ve kaşınızın üzerine sürün. 2-3 dakika boyunca elinizle de masaj yapın. En az 30 dakika boyunca kaşınızın üzerine tutun. Mümkünse tüm gece kaşınızda kalsın. Ilık su veya yumuşak bir temizleyici ile silin. İyileşme farkedinceye kadar birkaç hafta boyunca günde bir kez uygulayın.

Not: herhangi bir tahriş veya yanmaya neden olursa hint yağını kullanmayı bırakın.


2. Hindistan cevizi yağı
Yoğun ve etkileyici kaşların keyfini çıkarmak için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Çeşitli proteinlerin yanı sıra, hindistan cevizi yağında, E vitamini ve demir gibi sağlıklı besinler bulunur ve kaşların kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlar. Ayrıca kaşlarınızın biraz koyulaşmasını da sağlar.

Parmaklarınızın üzerine birkaç damla hindistan cevizi yağı koyun ve kaşlarınıza masaj yapın. Gece yağı kaşlarınızın üzerinde bırakın. kaşlarınızdaki kalınlaşmayı 1-2 ay içinde göreceksiniz. Her gece uygulamaya devam edin.


3. Zeytin Yağı
Zeytinyağı kaşlar için de faydalıdır. E vitamini açısından zengin zeytinyağı kaşın hızlı ve kalın büyümesine neden olur.

Yatmadan önce 5 dakika boyunca ılık zeytinyağı ile kaşlarınızı masaj yapın. Gecede bırakın, ertesi sabah ılık su ile durulayın.
İstenen sonuç elde edilene kadar günde bir kez uygulayın.


4. Soğan Suyu
Soğan suyu da kaşın hızlı ve daha yoğun büyümesine yardımcı olur. Soğan suyu, kaş kıllarının büyümesi için gerekli kollajen dokuların üretimini artırır, içinde sülfür bulunur. Ayrıca, saç köklerini de güçlendirir.

1 küçük soğanı eziyet ve suyunu çıkarın. Yaklaşık 5 dakika boyunca kaşlarınıza bu su ile masaj yapın. Kaşınızın üzerine kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayın.
Birkaç hafta boyunca günde bir kez bu tedavi uygulayın.


5. Yumurta Sarısı
Kaşların kılı keratin proteininden oluşur ve yumurta protein açısından büyük bir kaynaktır.

1 yumurtayı kırın ve beyazı ile sarısını ayırın. Kalın krema kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısını çırpın. Bir pamuklu çubukla kaşlarınızın üzerine sürün. 15 ila 20 dakika boyunca bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Sonuçtan memnun oluncaya kadar haftada bir veya iki kez protein tedavisini uygulayın.


Gür ve sağlıklı kaşlar için ipuçları

Kaşlarınıza günlük olarak büyüme yönünde dairesel hareketlerle kıl köklerine masaj yapın.

Kan dolaşımını arttırmak için kaş çevresinde bulunan ölü cilt derilerini (pul pul) temizleyin.

Kaşlarınızı nemlendirmek için günde 2-3 kez vazelin uygulayın.

Bir E vitamini kapsülünü kırın ve kaşlarınıza haftada iki kez sürün.

Kaşlarınızı çok sık almayın.

Kaşlara çok fazla makyaj uygulamayın.

Kaş kalemi kullanırken, kaşlarınıza sert bir şekilde basmayın.

Kaşlarınızın çizilmemesine ve sürtünmemesine özen gösterin.

Günlük en az 6 saat uyuyun. Uyku kaşlarınızın hızlı ve gür büyümesini sağlayacaktır.

Yeterli miktarda su içmeyi unutmayın.

Kadınlarda kaş kontürü nasıl uygulanır?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön