HABER

Katil deve 2. bakıcısını da öldürdü

Aydın'da 27 Aralık 2006 günü sahibi ve bakıcısını ısırarak feci şekilde öldüren deve dün yeni bakıcısını da öldürdü. Haftalardır havaların yağışlı gitmesi nedeniyle güreşemeyen develerin iyice kızgınlaştığı bildirilirken, gözetim alına alınan katil devenin bir süre izleneceği bildirildi.

Bilindiği gibi Aydın'ın Çine ilçesinde yaşayan Deveci Sezai Aslan, güreşlere hazırlamak için çarşı içinde gezdirdiği "Aslan Daylak" adlı devesinin saldırısına uğramış, Kızgın deve, Sahibinin kafasını ısırarak sallamaya başlamıştı. Çevreden yetişenler tarafından kurtarılan talihsiz adam, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Olayın ardından satılığa çıkarılan 10 yaşındaki deveyi, geçen yıl Çanakale'nin Ezine ilçesinde oturan Bülent Durmaz, olayı bilen vatandaşların uyarılarına rağmen 17 bin YTL vererek aldı ve adını "Alemşah" olarak değiştirip güreşlere hazırlamaya başladı.

Güreşlere katılmak üzere İzmir Armutlu Beldesi'ne getirilen ve önceki sahibini öldürdüğü için katil lakabı da bulunan deve 04 Ocak Pazar günü İncirliova'da yapılacak güreşler için hazırlıklarını tamamlayıp ahırda beklemeye başladı. Oldukça kızgın olduğu öğrenilen Bülent Durmaz'a ait devenin bakımını yapan Bülent Durmaz'ın kardeşi Ahmet Durmaz, bakım yapmak için devenin bağlı olduğu ahıra gitti. Ancak katil deve, Ahmet Durmaz'ın da başını da ısırıp kopararak öldürdü. Kardeşinin ahırdan dönmediğini fark eden Bülent Durmaz, ahıra gittiğinde kardeşini devenin altında kanlar içinde yatarken gördü. Olay yerinde öldüğü tespit edilen Ahmet Durmaz'ın cesedi otopsiye alındı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Öte yandan iki kişiyi öldüren katil devenin de kuduz olup olmadığının araştırılması için 15 gün gözetim adlında tutulacağı öğrenildi. Olay Ege, Marmara ve Akdeniz'deki deveciler tarafından üzüntüyle karşılandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön