HABER

Katilini saniye saniye kaydetti

MOBESE kameralarını kırarken, yine aynı kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Katilini saniye saniye kaydetti

Van'da geçen hafta DTP'nin organize ettiği yürüyüşte çıkan olaylarda göstericiler, Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kameralarını kırarken, yine aynı kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Kirdiklari-MOBESE-kameralarina-yakalandilar/421166/)

Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Demokratik Toplum Partisi (DTP)'nin Öcalan'ın cezaevi koşulları gerekçesiyle 10 Aralık günü düzenlediği yürüyüşte olaylar çıkmıştı. Belediye Sebze Hali önünde toplanan grup Hacıbekir Caddesi'nden yürüyüşe geçerek Soydan Kavşağı'nda basın açıklaması yapacaktı. Grubun içindeki yüzlerini puşilerle bağlayan provokatörler yol boyunda kamu binaları ve kepenkleri kapatmayan esnafın camlarını taşlamışlardı.

Hacıbekir İkinisan Kavşağı'na gelen gruptan bazıları kavşakta bulunan Emniyet Müdürlüğü'ne ait MOBESE kameralarına taşlarla saldırdı.

MOBESE kameraları tarafından kaydedilen görüntüde bir grup yüzü bağlı genç nereden getirdikleri bilinmeyen bir merdiveni, MOBESE kamerasının bulunduğu direğe dayadıktan sonra göstericilerden biri elinde bir sopa ile merdiveni tırmanıyor. Sopasıyla birkaç darbe ile MOBESE kamerasını kırınca görüntüler burada kararıyor.

MOBESE görüntülerinde Soydan Kavşağı'na yaklaşan grubun önündeki provokatörlerin hazır bulunan havai fişekleri polise rastgele attığı saniye saniye görülüyor. Yine polis kameraları tarafından olaylar görüntüleniyor.

Olaylara müdahale eden polisler göstericileri dağıttıktan sonra bir grup Çevik Kuvvet Polisi, ara sokaktan yürüyüşe geçerek 'Vatan sana canım feda' şeklinde slogan atıyor.

Cihan

Geri Dön