HABER

Kayak merkezi Palandöken'de yamaç paraşütü keyfi

Kayak merkezi Palandöken'de yamaç paraşütü keyfi

Palandöken'i ziyaret edenler kış sporları ve eğlenceli kar aktiviteleri dışında yamaç paraşütü ile seyrine doyumsuz bir manzara ile buluşma fırsatı buluyor. İşte Türkiye'nin önemli kayak merkezlerindeki ekstream eğlence...

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Palandöken, ziyaretçilerine kayağı yanı sıra yamaç paraşütü yapma imkanı da sunuyor.

Kayak merkezindeki kapalı gondollarla 3 bin 200 metre yükseklikteki Ejder Tepesi'ne çıkarılan misafirler, belli bir ücret karşılığında deneyimli yamaç paraşütü pilotlarıyla uçmanın keyfini çıkarıyor.

20200223_2_40996986_52436821_Web

Yamaç paraşütü pilotu Yusuf Okuyucu, AA muhabirine, amaçlarının birçok etkinlikle Palandöken'i cazip hale getirmek olduğunu belirterek, "Yamaç paraşütüyle kayakseverlere Erzurum'u ve Palandöken'i kuş bakışı izleme fırsatı sağlıyoruz. Ziyaretçiler, Palandöken'de yamaç paraşütünü duyunca şaşırıyor." dedi.

20200223_2_40996986_52436819_Web

Türkiye'nin en dik pistlerine sahip Palandöken'in yamaç paraşütü için de elverişli olduğunu dile getiren Okuyucu, "Palandöken aynı zamanda Türkiye'nin en yüksek yamaç paraşütü pistine sahip. Bu durum ziyaretçiler için cezbedici oluyor ve ziyaretçilerin de yoğun ilgisi var." ifadelerini kullandı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön