HABER

"Kayseri'ye kurulmasını istiyoruz"

KAYSERİ (İHA) - Kayseri, Amerika ve İsrail tarafından Türkiye'de kurulması planlanan, fakat karar aşamasına geldikten sonra ABD Temsilciler Meclisi'nde bekletilen nitelikli sanayi bölgesine aday. Kayseri Valisi Nihat Canpolat, Kayseri'nin her türlü altyapı bakımından nitelikli sanayi bölgesinin kurulmasına elverişli olduğunu belirterek, bunun için hükümete gerekli talebi ilettiklerini söyledi.

Vali Canpolat , "Nitelikli sanayi bölgesinin Kayseri'de kurulmasını başbakanımız Kayserili diye istemiyoruz. Biz Abdullah Gül, başbakan olmadan da bunu talep etmiştik. Bununla ilgili tasarının ABD Temsilciler Meclisi'nde onaylanması ve bununla ilgili talep gelmesi durumunda yeri hemen belirleriz. Nitelikli sanayi bölgesi, altyapısı elverişli olan kentlere kurulmalı. Kayseri de sanayi ve ticaret bakımından Türkiye'nin sayılı illerinden olduğu için biz bunu talep ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de nitelikli sanayi bölgesi kurulması ile ilgili tasarının 2003 yılında Şubat ayında ABD Temsilciler Meclisi'nde oylanması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön