Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci tazminat şoku

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının "Man adaları" iddialarına yönelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı ikinci davada da karar çıktı. Mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun davacılara 142 bin TL manevi tazminatı faizi ile ödemesine karar verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci tazminat şoku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı 1,5 milyon liralık manevi tazminat davası karara bağlandı.

Anadolu 9. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, davacılar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları adına avukat Ferah Yıldız ile davalı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik katıldı.

FAİZİYLE ÖDEYECEK

Davayı karara bağlayan mahkeme hakimi, açılan tazminat davasını kısmen kabul ederek, 100 bin lira manevi tazminatın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 17 bin lira manevi tazminatın Ziya İlgen'e, 15 bin lira manevi tazminatın Osman Ketenci'ye, 10 bin lira manevi tazminatın da Ahmet Burak Erdoğan'a haksız fiil tarihi olan 5 Aralık 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalı Kılıçdaroğlu'ndan alınarak ödenmesine karar verdi.

Mahkeme hakimi, dava unsuru olan 5 Aralık 2017 tarihli konuşmada Mustafa Erdoğan'a yönelik herhangi bir söz sarfedilmediğinden Mustafa Erdoğan yönünden açılan davanın ise reddine hükmetti.

DAVA DİLEKÇESİNDEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan ve dünürü Osman Ketenci'nin avukatları tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 Aralık'ta Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen "5 Aralık Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması"nda yaptığı konuşmaya yer verilmişti.

Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, çocuklarını, kardeşini ve dünürlerini hedef alan küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlar isnat ederek ağır hakaretlerde bulunduğu belirtilmişti.

Davalı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında, daha önce defaatle tekrar ettiği gerçek dışı beyanlarını yinelediği ve sistematik şekilde Erdoğan ve ailesine alenen saldırıda bulunduğu anlatılarak, "Tamamıyla müvekkillerimi yıpratma amaçlı siyasi çıkar güden bu iftira içerikli iddialar davalının hayal mahsulü olmakla birlikte davalı, gerek grup toplantısında gerekse 5 Aralık Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması konuşmasını milyonların huzurunda söylediğinden, bu durumun getirdiği hukuki ve cezai yükümlülüklere katlanmak mecburiyetindedir." ifadelerine yer verilmişti.

Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun milletvekili olmasının kendisine hakaret ve iftirada bulunma hakkı vermeyeceğinin, anayasa, yasalar ve Yargıtay içtihatlarıyla anlatıldığı dilekçede, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 500 bin lira, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan ve dünürü Osman Ketenci için de 250'şer bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 92 yorum
puahahahahha. Kemal sen olmasan nasıl geçer bu dünya ahahahahha
keser döner sap döner. gün gelir hesap döner..
@r.etkar, e tazminat olarak dönüya işte daha nereye dönecek
@mendilli2 gözünüze dizinize dursun.
çok guzelll
@hakanvecicegim Hırsızlığın mahkemeler yoluyla resmileşmesi mi güzel..? yoksa paranın bir kısmı senin cebine mi girecek..!!
@hakanvecicegim man adası olayına dair bütün veriler sahte değil, gerçek. olayın tamamen delillerle sabit bulunmasına rağmen mahkeme bu tazminatı nasıl hükme uğratabiliyor? bir sebebi var, talimat veriyor, 2 kere 2 5 tir diyor, senin gibi mendebr baskıcı utanmaz arlanmaz hayvn bile olamayacak kapasitesizler güzel diyor
@arpat_saray, senin de tazminata verecek paran bol heralde, man adası olayında KK nın bile hırsızlık iddiası yokken sen nerenden uydurdun şimdi, iftira ata ata yüzünüz kayış gibi olmuş utanmaz ahlaksız
@bugracan09 ağzına sağlık
HAKLIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞMEK BUDUR BAYKAL SENİN YATIP KALKACAK YERİN YOK SUÇLU ADAMI VEKİL SEÇTİRMEK İÇİN ÖNÜNÜ AÇARSAN İŞTE SONUÇLAR
haklıyken derken anlamadım. Man adasında sen de mi vardın yoksa.
@kzmyldrm man adasında olmaya gerek yok. banka dekontların gerçek olduğunu söyledi.bunun neresi yalan oluyorda tazminatı kk ödüyor.
@kzmyldrm sen vardın heralde.
banada biri herhangi bi suçlama yapsa dava açsam 142 bin tl alabilirmiyim acep??? temiz paraaa
asıl. konuda mahkeme ilaylari kabul etti idi nu ne oluyor adalet nerede
@erezerol17 o belge ve kanıtları rte olduğu için yok saymış.
@erezerol17 , para transferi belgesi gerçek diye o paranı hınsızlık ya da kara para aklama operasyonu olduğuna nsıl hüküm verirsin, yurtdışına para gönderen alan herkes hırsız o zaman öyle mi
bu tazminatları senden söke söke geri alacağız rte.hiç kuşkun olmasın.padişahlığın bitecek.sürüneceksin.
@cemalhakyol pıştt hatırlatayım CeHaPe'yi bu Yüce Türk Milleti en son 72 yıl önce yani 1946 yılında tek başına iktidar yaptı. Haa işte senin dedelerin büyükbaların ve baban hepsi senin söylediğini söyledi söylemesinede o dur budur 72 yıldır cEhApE'nin aldı geldiği nokta sadece ve sadece % 25 muhauhahua:)
@yoldasyoldassssssssss şu yazdıkları tayyip tek partili chp döneminde 75 kişilik sınıflarda okuyordum dediği zamanda yazdınmı çomar? hani 1954 te doğan tayyip tek partili chp döneminde okumuş ya, hadi göster adamlığınıda buna yorum yap!
adalet kime çalışiyor belli oluyor
El pençe duran yargı nasıl karar verir ? İliksiz düğmesiz cübbeyi çıkartıp imam cübbesi giyip tayyip bey e tapın
yargı iş başında. yargı tamamen akp ye çalışıyor.. çok kısa sürdü karara bağlanması. benim iş mahkemem var 5 yıldır daha devam ediyor :)))
şaşırdık mı ki karara?
@ozdemir_burak_1987 nayır zaten tersi olsa Allah Allah hayırdır derdik.
EEEE BUKADAR TAZMİNATI NASIL ÖDÜYECEKSİN BAY kemall :D
@tiki_303 hırsızlık yapmadığı için ödemesi biraz zor olacak tabi. sizin akhırsızlara para değil bunlar ama namuslular için çok para.
@selcuk_kk bey hangi namustan bahsediyorsun acaba :) gecmişi kimse unutmadı unutanlar nasıl unutabiliyor akıl sır ermiyor 1 ilaç için 3 gün kuyrukmu beklenir _? şimdi bekleme varmı _? hırsız dediğin iktidar parti daha ne yapmasını bekliyorsun _? uzayamı çıkaracak bizi _? kac baraj tünel köprü viyadük hava alanı yapıldı _? görün bira bazışeyleri demişrtaşı ve eşini ziyaret etmekle olunmuyor namus _?
@tiki_303 yaşın kaç bilmem fakat o günleri iyi hatırlıyorum ilaç için 3 gün kuyruklarda bekleme dönemi de sizin gibi sağ partiler vardı ülke yönetiminde chp yi savunmak amaçlı söylemiyorum chp 1950 lerden beri iktidar değil klişeleşmiş bayat sözlerinizi yazarken biraz daha ölçülü olun
zaten bu hakimlerle Kılıçdaroğlu bin kazanması saçma olur hiç şansı yok ki alooo Kılıçdaroğlu nu mahkum edin bitti iki cümle de köy cebe parayı merak ediyorum amaç rezil etmek de 1 liralık dava aç niye bu kadar para ayrıca bu para nereden kimin cebine gidiyor halktan Tayyip Bey'in cebine ne güzel iş ya doyuran adil arkadaş dipsiz kuyu bunlar
Bu kafa, bu anlayış .bu zihniyet, üst üste yalanlar ona daha çokkkk bedel ödetir. Nasıl olsa CHP ve İŞ BANK arkalarında....
bence tayyibin yaptığı bir numaraydı ve Kk da sazan gibi daldı oyuna geldi .nasıl olsa parti ödüyo sıfır sıkıntı. paralar hayır kurumuna Mehmetçık vakfına.
yalan ve iftiraların sonu gelmez, doğruyu söyleyemeyenden. iyi olmuş, sürekli bir iftira yalan bu ne kardeşim
@tiki303: Öder canım öder.sen canını sıkma.Akılsız başın kahrını ayaklar çektiği gibi,Yalan ve iftiralarla meşgul olan ağızların kahrını da cepler çeker.
@mustafa.tan1 Sana dava açsa senden karşılar. Bütün yorumların sıkıntılı.
ortada delil var ve yalanlanamıyorken siyasi iktidara tabi olan bu hakim ve savcıların güvenilirliği olmadığı gibi sonlarıda yakındır... dün fetöcü diye biat etmeyenler atıldı yarında bunlar yalaka diye atılacaktır elbet.. o zaman gelsin sizi kurtarsın reis iniz...
@vatandas_1982_nnvbo evet kardeş peki mustafa.tan1 ne kamilse bu zibidiler buralara özelmi sıçılıyor.
Şayet adalet olsaydı fetoya her istediğini verdiğini ITİRAF edenler TÜRK ordusuna ERGENEKON BALYOZ kumpaslarini kuran TÜRKLÜK düşmanı kozmik odadaki bilgileri cia veren PAPA dostları hesap verirdi çaldıkları şehit aileleri ve gazilere dağıtılırdı InsAllah IYI gelecek... adaletsizlik kutuplaşma ıhanet hırsızlık rüşvet yalan talan son bulacak TÜRK milleti huzura kavuşacak
Söyleyin bu adama diline mukayyet olsun.değilse çoluk çocuğun nafakasını tazminata yatıracak yazık..!!bir daha doğruluğunu tam teyid etmeden böyle sahte evrakları sallayıp durmasın.
@s.hazir gerzek o belgelerin sahte olmadığını banka bile doğruladı utanmaz insan.15 milyon olar para geliyor iyi öğrenve sorgula tabi beynin varsa .emekli öğretmen ve taksici 15 milyon dolar reisiniz söyledi giden yok gelen para onlar diye
SİZ ŞARTLANMIŞ DOĞRUDA OLSA İNANMAK İSTEMEYEN HERŞEYİ TEK TARAFLI DÜŞÜNEN ADETA BAĞLANMIŞ BEYNİ OLMAYAN HÖDÜKLERSİNİZ :
bu kaçıncı yalan kaçıncı tazminat aldığı maaşı bir yıl biriktirip yalan söyleyip erdoğana veriyor.allah çoluk çocuğuna yardım etsin bu burda kaldığı müddetçe ne var ne yok satar tazminat öder:)))senede bir bomba patlatıyor veriyorlar eline buda çıkıyor sahte belgelerle
Satılmış hakimlerin ülkesi birgün bu krallık yıkılacak ozaman göreceğiz
davaya bakan hakimin yerine önce fetöden ihraç edilip daha sonra yeniden göreve getirilen hakim atanmış ve sonuç kulun adaleti şaşar ama ALLAH'ın adaleti şaşmaz rahat olun....
Biz basit bi alacağımız için dava açsak devlet yıllarca borçluyu koruyo. Karar bi türlü çıkmıyo . Ama söz konusu muhalefet lideri olunca daha mahkeme başlamadan kararı yazacaklar utanmasalar.
bu kararı veren hakim ve savcılar sizin yatacak yeriniz bile yok aldığınız nefes bile haram sizlere.Hukukun içine sıçtınız,tab, i Türkiye cumhuriyetinin de içine sıçtınız.Toprak sizi kabul etmeyecek.
@arpat_saray aaa çok ayıp . hukuk neyse o . hakimlere bir şey demek istiyorsan hsk ya dilekçe ver . armutun kilosu kaça
bu chp lileri de anlamıyorum balyoz ve ergene kon davalarına gelince sahte belgeler man adası davasına gelince kesin gerçektir yaklaşımı nasıl bir kafa ?
kimi kime şikayet ediyorsunuz adalet mi var memlekette herkes onun adamı sonuç kılıçdaroğlundan yanamı olacak sanıyordunuz.
bu yalanlar iftiralar yüzünden adamın ödemediği kalmadı yakında donunuda satar ama yinede yalandan iftiradan vazgeçmez Çünki CHP nin genetik yapısı bu
@mobidik6765 Nesi yalan demedilermi giden yok gelen para var kendi ağzıyla söyledi o damı montaj dı yoksa nasıl oluyor da sermayesi çekirdek parası olan bir şirket nasıl bir ticaret yapıyorda kısa zamanda o kadar para trafiği oluyor biliyorsan bize söyle de bizde yapalım
BSURDAKİ YORUMLARA BAKINCA GÜLÜYORUM YAHU İNSANLAR MAN ADASINA GİDEN PARALARIN DEKONTLARININ GERÇEK OLDUĞU SAVCILAR BİLİRKİŞİLER TARAFINDAN DOĞRULANDI KENDİSİ GİDEN YOK GELEN PARA VAR DİYE GÜYA İNANDIRMAYA ÇALIŞTI HABERLERDEN GERÇEKLERDEN BİR HABER OLANLAR BOŞ BOŞ KONUŞMASINLAR BARİ YARGI KİME ÇALIŞIYOR ÖNCE BUNU BİLİN DOĞRUDAN YANA OLUN KULA KULLUK EDECEĞİNİZE ASGARİ ÜÇRETLE ÇALIŞIP HARUN GĞİBİ OLANLARI SAVUNUYORSUNUZ ÖNCE KARNINIZI DOYURUN AVANTADAN GEÇİNMEYE ALIŞMIŞLAR EKMEGİMİZDEN OLURUZ KORKUSU SARMIŞ HALA YALAKALIKTAN ÖDÜN VERMİYORLAR.ÜLKENİN GELDİĞİ DURUMDAN BİLE HABERİNİZ YOK.UYUYUN
man adası gerçek dava sahte karar sahte
80 sene sizin zihniyetinize hizmet etti Kendinizden başka kimseyi tanımaz zihniyet Bırakında birazda o zihniyete hizmet etsin Alırız diyor bir kaç kişi tıpanız yiyorsa gidip alsanıza KÜLLİYE orda
kk nın muharremin işi gücü yalan iftira çamur atma yaptıkları başka bir şey yok böyle muhalefet mi olur. Elinde salladığı dekontun hiç bir anlam ifade etmediği defalarca söylendi.
@gokhan_02_53 hadi dekontu geç kendisi söyledi giden para yok gelen para var diye o damı yalan
oh olsun iftiracılara az bile
siyasi partilere üye olan avukatlar boşuna hakim savcı yapılmadı bu iktidar zamanında...vereceği kararlar ne kadar adil yanlı belli...yuvalandılar
bu para kemalın cebinden mi çıkacak yoksa chp kasasından mı? asıl bunu sorgulayın.
bu para nasıl olsa CHP nin kasasından çıktığı için sorun yok.yurttaşlarımız rahat olsunlar.
Man adası var mı var, belgeler gerçek mi gerçek, hareketler gerçek peki bu dava nasıl alehte çıkıyor?
@oozn hakim sizsiniz galiba
adaletin öldüğü bir ülkede normal şeyler belgeleriyle ıspatlanan bir yolsuzluğun faturası hala ıspatlanan çıkıyorsa o ülkede adalet aramak biraz saçma olur
bir zamanlar bağımsız yargı diye birşey vardı...
@efekentliasivemavi yok o öyle değil bir zamanlar yargı chp nin elindeydi,böyle söyleceksin yanlış söylüyorsun
keMAL çok zeki biri... reklamını yapmak için her yolu deniyor . Böyle değerler 200 yılda bir gelir kıymetini bilelim ..
ZİHNİYETLERİ BOZUK.ÇAMUR AT İZİ KALSIN.BAY KEMAL SENDE BU KAFA OLDUĞU SÜRECE ÇOK TAZMİNAT ÖDERSİN REİSE
Diğer Haberler