HABER

Kenan Evren ilköğretim Okulu'nun adı değişti

Antalya'da Döşemealtı ilçesi Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun adı Osman Ali Cingöz İlköğretim Okulu olarak değiştirildi.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün isim değişikliğine ilişkin yazısında, Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun adının komisyon kararıyla Osman Ali Cingöz İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da yaptığı açıklamada, Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun eski olduğunu, İl Özel İdaresi Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından 'Çürük' Raporu, İl Daimi Encümeni tarafından da yıkılması konusunda karar alındığını hatırlattı.

Almanya'dan emekli Ali Osman Cingöz'ün iki yıl önce kendilerine başvurarak, bölgede ilköğretim okulu yaptırmak istediğini anlatan Gülay, şunları kaydetti:

''Kendisiyle protokol yaptık. Okulun inşaatı iki yıldır devam ediyordu. Kenan Evren İlköğretim Okulu bahçesine yapılan okul bir ay önce tamamlandı. Hayırsever vatandaşımızla yapılan protokolde isim şartı olarak kendi adının verilmesi yer alıyordu. 1.5 milyon TL'ye mal olan 12 derslikli okul yaptırdı. Protokol doğrultusunda da Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu'na Ali Osman Cingöz adını verdik.''

-EĞİTİM-SEN'İN YAZISI-

Öte yandan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez ise yaptığı yazılı açıklamada, Döşemealtı ilçesi Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun adının Fakir Baykurt İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesi için şube yönetim kurulunun 15 Eylülde Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir dilekçe verdiğini bildirdi.

Sönmez, dilekçeyi inceleyen Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okulun adının Fakir Baykurt olmasını reddettiğini ancak isim değişikliğini gerçekleştirdiğini belirtti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön