HABER

Kesik baş cinayetinin sırrı çözüldü!

Adana’nın Karataş ilçesinde bir evin bahçesinde başı vücudundan ayrılmış bulunan kadının, nalbur işi yapan bir genç ile dayısı tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Kesik baş cinayetinin sırrı çözüldü!
Yaşlı kadını boğarak öldürdükleri saptanan zanlılardan Doğan Şimşek, "Şeytana uydum. Niye yaptığımı bilmiyorum" dedi.
Almanya'da dört çocuğuyla birlikte yaşayan 65 yaşındaki Hüsne Topal, tatil için geldiği Adana'da 9 Ekim 2009'da, Yamaçlı Mahallesi'nde oturan görümcesi Gülsemih Ertürk'ü ziyaret etti. Salçalık bidon almak için aynı mahalledeki bir nalbura giden Topal'dan bir daha haber alınamadı. Bunun üzerine, Topal'ın Almanya'da yaşayan çocukları, annelerinin kaybolduğu haberini alınca Adana'ya gelip her yerde aradı ancak izine ulaşamadı.
**DUVARDAKİ KAN İZLERİ ELE VERDİ**
28 Ekim günü, Karataş İlçesi Karşıyaka Mahallesi Mutlu Dede Caddesi'nde bir tatil sitesi ile harabe evin arasındaki bahçede ceset gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerinde inceleme yapan polis, yüzü tanınmayacak haldeki kadın cesedini elleri ve ayaklarını bağlı halde buldu. Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan cesedin kimliğini belirlemek için harekete geçen polis, ilk olarak kayıp başvurusu yapılan kadınların yakınlarını çağırarak, teşhis için çalışma yaptı. 21 gün önce yakını için kayıp başvuru yapan Gülsemih Ertürk, cesedin üzerindeki kıyafetlerin Hüsne Topal'a ait olduğunu söyledi. Yapılan DNA incelemesinde cesedin Topal'a ait olduğu anlaşıldı.
Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cesedi bulunan ve kolundaki altınlarının bir bölümü çalınan Topal'la ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Cinayetle ilgili hiçbir görgü tanığı ve delil bulamayan cinayet büro dedektifleri, Topal'ın cesedinin bulunduğu çevredeki evleri incelemeye aldı. Olay yerinde yapılan incelemede, cesedin bulunduğu harabe evin duvarlarında kan izleri saptandı. Cesedin evin duvarından bahçeye atıldığı üzerinde duran polisler, bunun üzerine ev sahibi 29 yaşındaki Doğan Şimşek'i takibe aldı. Yapılan soruşturmada cinayeti Şimşek'in işlediği saptandı. Polis ekipleri, Şimşek'i dün saklandığı evinde yakalayarak gözaltına aldı. Önce çelişkili ifadeler veren daha sonra suçunu itiraf eden Şimşek, olayı üvey dayısı Mehmet Güzelgörür'le yaptığını söyledi. Bunun üzerine dayı Güzelgörür de yakalandı.
**ETERLE BAYILTIILMIŞ**
Cinayet zanlısı Doğan Şimşek'in polise verdiği ifadesinde, "Ben nalbur dükkanımızda çalışıyorum. Dayım da o dönemde işsizdi, benim yanıma gelip gidiyordu. Olay günü, Hüsne Topal dükkana geldi. Bir bidon alacağını söyledi. Dayım da, daha çok çeşit olduğunu söyleyip, içeriye davet etti. Kadın içeri girer girmez eter koklatarak bayılttı. Sonra ağzını bantlayıp, el ve ayaklarını bağladık. Otomobile bindirip, Karataş'a götürdük. Niye yaptığımızı bilmiyorum. Şeytana uyduk, çok pişmanım. Ama bunların hepsini dayım planladı. Beni tehdit etti, 'Eğer söylersen seni keserim, bitiririm' dedi. Ben o yüzden koli bandı ile ipi hazırladım, otomobili getirdim" dediği öğrenildi. Cinayet zanlısı dayı yeğen, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyeye sevkedildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön