HABER

KESK'ten yüzde 5'lik zamma tepki

ADAPAZARI (İHA) - Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sakarya Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, "Hükümetin açıkladığı yüzde 5'lik zam oranı sadaka gibi" dedi.

Adapazarı Atatürk Bulvarı Demokrasi Çeşmesi önünde toplanan KESK'e bağlı bir grup memur adına açıklama yapan Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Bibinoğlu, bundan sonra her gün eylem yapacaklarını ifade ederek, "Ekonominin durumu ortada. Havalar da sıcak. Bu nedenle artık hep burada olacağız. Demokrasi Çeşmesi önünde eylemlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
Yapılan zamla geçinmenin imkansız olduğunu ileri süren Bibinoğlu, "Açıklanan yüzde 5'lik zam oranı sadaka gibi. Aldığımız para ile yaşamak mümkün değil. Hükümet, emeği ile geçinmeye çalışan tüm kesimleri yoksulluğa, işsizliğe mahkum etmektedir. Ücretlerimizin toplu sözleşme ile tespit edilmesini istiyoruz. IMF ve Dünya Bankası müfettişlerinin direktifleri ile hareket ederek, emekçiler için ülkeyi yangın yerine çeviren siyasi iktidar, yetki ve toplu görüşme sürecine girdiğimiz Temmuz ayında kamu emekçilerine yüzde 5'lik zammı reva gördü" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından memurlar bir süre oturma eylemi yaparak hükümeti protesto etti. Memurlar daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön