Kılıçdaroğlu'nun Kerkük ziyareti iptal edildi

Irak'a dört günlük ziyaret gerçekleştirilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kerkük gezisinin iptal edildiği bildirildi.

20 Ağustos Salı günü Bağdat'a gelen Kılıçdaorğlu'nun programında Kerkük ve Necef kentlerini ziyaret de bulunuyordu. Ancak Irak hükümetinin güvenlik konusunda uyarısıyla Kerkük ziyaretinin iptal edildiği belirtildi. Kılıçdaroğlu'nın Necef ziyaretinin ise yarın gerçekleşmesi bekleniyor.

Öte yandan Bağdat'ta Yeşil Bölge içindeki Devlet Konuk Evi'nde kalan ve görüşmelerinin tamamı bu bölge içinde olan Kılıçdaroğlu'nun aynı sebepten dolayı programları sık sık değişiyor. Kılıçdaroğlu ve heyeti, görüşmeleri yapacakları yerlere giderken birçok kontrol noktasından geçiyor.

Kılıçdaroğlu'nun bugünkü programlarında Azamiye ve Kazımiye bölgelerine de ziyareti öngörülüyor. Bu bölgeler Yeşil Bölge dışında olduğundan Kılıçdaroğlu ilk kez en çok korunan bu bölgenin dışındaki programa katılmış olacak.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Ah be KILIÇTAROĞLU ALLAH rızası için bir günde akıllı bir işin olsunda sevınelim şimdi bu bölgeyi ziyaret etmekte neyin nesi? sanırm içerideki tröristler seni kesmedi hızını alamdın şimdi tamda yerine gittin in şallah şaşkın bir ROKETin hışmına uğraman
Türk dışişleri güvenlik uyarısı yapınca''takdiri ilahiden ötesi varmı''diye sahte efe edasıyla konuşmuştun,Irak a gidince uyarıya uydun takdiri ilahi orada aklına gelmedi:)o kadar yürekliydin neden vazgeçtin??illa dışardanmı uyarılmak istiyorsun..Türk hükümetinin başka ülke iç işlerine karışmasını eleştiriyorsun güya suçluyorsun ama Türkiyenin iç işlerini Avrupa ülkelerine şikayet ediyorsun ..nedir bu çelişki??
napıyo bu ke MALL orda dön dicem ama diyemiyom kal sen orda en iyisi bu türkiye için
Diğer Haberler