HABER

Kilolulara "Sıcakta dışarı çıkmayın" uyarısı

Fazla kilolu kişilere sıcak hava uyarısında bulunan Prof. Dr. İbrahim Sarı, sıcak havalarda beyin kanaması ve beyin ödemine karşı önlem almak gerektiğini söyledi.

Kilolulara "Sıcakta dışarı çıkmayın" uyarısı

Kilo sorunu bulunanların dışarı çıkmaları gerekiyorsa açık renkli giysiler giymelerini söyleyen Prof. Dr. İbrahim Sarı, yanlarında su ve ilaçlarını bulundurmaları gerektiğinin altını çizdi. Sarı, aşırı sıcak ve nemin insanlarda farklı ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiğine dikkati çekerek, şişmanların, yüksek tansiyon, diyabet, kalp yetmezliği, akciğerlerde oksijen yetersizliği gibi olumsuzluklar yaşama olasılığının daha yüksek olduğunu ifade etti.

BESLENME UYARISI

Bu sağlık sorunlarını yaşayanların, aşırı sıcak ve neme karşı alınacak önlemler konusunda daha duyarlı olmalarını isteyen Sarı, kilo sorunu bulunanlara yaz günlerinde yağlı, tuzlu ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmalarını, kırmızı et yerine beyaz et tüketmelerini önerdi.

HEKİM KONTROLÜNÜ AKSATMAYIN

Şişmanlığın ve şişmanlığa bağlı sağlık sorunlarının tedavisinin mümkün olduğunu söyleyen Prof. Dr. Sarı, "Hekim kontrolünde rejim yapılmalı. Aşırı yemek tüketmekten vazgeçmeliler. Tedavi olmayı tercih etmişlerse hekim önerilerine titizlikle uymalılar. Şişmanlar, beslenmeleri yanında günlük yaşamlarında da dikkatli olmalılar. Havanın aşırı sıcak olduğu saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalılar. Dışarı çıkmaları gerekiyorsa açık renkli giysiler giymeliler. Bu arada yanlarında su bulundurmalılar, ilaçlarını yanlarına almayı unutmamalılar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler