Kimse konuşmak istemiyor

Maltepe'de dün 9 kişinin ayaklarından yaralandığı silahlı saldırı olayı ile ilgili kimlikleri belirlenen 2 kişi polis tarafından aranıyor.

Kimse konuşmak istemiyor

Yaralanan 9 kişinin de saldırıdan dolayı şikayetçi olmadıkları ve ne yaralıların ne de tanıkların polise ifade vermeye yanaşmadıkları öğrenildi. Polis aynı mahalleden kişiler arasında ses bombası atılması olayından dolayı çıkan tartışmanın ardından saldırının gerçekleştirildiğini tespit etti. Saldırının ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan yaralıların tamamının taburcu olduğu öğrenildi.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi Mesut Caddesi üzerinde dün sabah saatlerinde ilk olarak, afiş asarken silahlı saldırıya uğrayan Sinan Sağır ve Şafak Aykan bacaklarından yaralandı. Bu olayın hemen ardından ESP Gülsuyu Temsilciliği'nde saldırıya uğrayan Çağdaş Demiroğlu, Ayşe Deniz Kocagil, Özgür Bedel de bacaklarından yaralandı. Bu olayları protesto etmek için mahallede toplanan ESP üyesi gruba karşı akşam saatlerinde motosiklette bulunan iki kişi tarafından silahla ateş açıldı. Açılan bu ateş sonucunda ise Öykü Dilara (19), Abdullah Atasoy (45), Birgül Yükselir (41), Alman uyruklu Sven Kouler de bacaklarından yaralandı. Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 9 yaralının da durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi. Olayı aydınlatmak için çalışma yapan polis ekipleri, yaralılar ve mahalledeki görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Ancak, ne tanıkların ne yaralıların polislere ifade vermeye yanaşmadığı öğrenildi.

Güvenlik kamera kayıtlarının incelemesi soncu da, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği anlaşılan iki kişinin kimliği tespit edildi. Aynı mahalleden oldukları belirlenen iki kişinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bir gulsuyu sakini olarak doğru haberi ben veriyim motorsikletli kişiler mahallede maykil olarak bilinen bır uyusturucu satıcısının elemanları bahsi gecen yaralılar ise onlara mahallede uyusturucu sattırmayan kişiler polis uyusturucu satıcılarını kolluyor uyusturucu satıcılarını ise mahllede coğunuzun komünüst dediği kişiler kovalamaya çalısıyor garip dimi haberin özü bu günlerdir ellerinde silahlarla mahallemizde gençlerimizi zehirleyen bu tiplere polisin dur demesi gerekirken solcu devrimciler dur dıyor polis ise torbacıların sırtını sıvazlıyor yetmez ama evet
Gülsuyu sakiniymiş atıyorsun yada hedef saptırıyorsun. Gülsuyu ne size nede o ahlaksız torbacılara kalmayacak her iki taraf da gülsuyunu yaşanmaz hale getirdi. İnsanlara bakışınızı değiştirin artık siz ve sizden olmayanlar diye baktığınız için huzur bulamıyorsunuz ve kimseye de huzur vermemeye çalışıyorsunuz.
canımın içi oranın amiri komseri kimse adam alışmış oturdugu yerden devletten para almaya halkı takmıyosa vatandaşta birbirini takmıcak adam ya korkuyodur bu adamlara bulaşmaya ucu başkabirilerine dokuncak diye yada sıkılmıştır torbacı avlamaktan o yüzden vatandaşta kendini k9 köpeği yada polis sanmasın kimse kimsenin işine burnunu sokmazsa düzen işler yoksa böyle ölen ölür kalan sağlar hapse girer bide devlet hapisane yapıcak diye vergi ödetmeyin bize
Devlet Vatandaşının Can ve Mal güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. soru 1-Vatandaş neden Konuşmuyor? 2-Mağdurlar neden Konuşmuyor? 3-İstihbarat zaafiyeti var mıdır? 4- Güvenlik Gücünün Bölgesi ve yaşayan insanlarla diyaloğu hangi seviyededir? Türkiyenin değişik il ve ilçelerinde Faili meçhul olay sayısının düşmesi için Güvenlik güçleri Halk ile diyaloğunu geliştirmelidir. Bölge İstihbaratları Aktifleştirilmelidir...
Ben söylerim
1-Adalete ve devlete kimse güvenmiyor 2-Kendi hesaplarını kendileri görecekler.Devrimcilere bulaştılar,yakında saldırganları etek giydirilmiş dolaştırılırken veya bir kireç çukurunda bulunduğu haberini gazetelerden okuruz diye tahmin ediyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler