Kırmızı derbi'ye özel tişört

Galatasaray, 2 yıl aradan sonra Fenerbahçe'yi yendiği Türkiye Kupası maçı için Fred Çakmaktaş'lı 5 bin özel tişört hazırlattı.

Galatasaray "Bu Kupayı Görenler Parmak Kaldırsın" yazan 29 YTL'lik yeni tişörtte mizahla "Fenerbahçe taş devrinden bu yana Fortis Türkiye Kupası'nı alamadı" mesajı veriyor.

Galatasaray, 2 yıl aradan sonra Fenerbahçe'yi yenebildiği ve 4 kırmızı kartın çıktığı Türkiye Kupası maçı için 5 bin özel tişört hazırlattı. Hazırladığı yeni tişörtün üzerine "Bu Kupayı Görenler Parmak Kaldırsın" yazan Galatasaray Pazarlama, tişörtün üzerine bastığı Fenerbahçe formalı Fred Çakmaktaş resmi ile Fenerbahçe'nin taş devrinden bu yana Fortis Türkiye Kupası'nı alamamış olmasına mizahla atıfta bulunuyor. 4 kırmızı 15 sarı kart çıkan ve Fenerbahçe'nin 8 kişi ile tamamlayabilmesi nedeniyle 'Kırmızı Derbi' olarak anılan Ali Sami Yen'deki karşılaşma sonrasında stadın yanındaki çadır mağazada 8 bin parçanın üzerinde taraftar ürünü satıldı. Galatasaray Pazarlama, yıllardır özlemi duyulan Fenerbahçe galibiyeti için hazırladığı tişörtlere ilginin artması durumunda baskı adedini yükseltebileceğini belirtiyor. Tişörtlerin en geç yarın Galatasaray Store'larda satışa çıkması planlanıyor.