HABER

Kız kaçırma cinayetine hapis

KAYSERİ (İHA) - Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde kız kardeşini kaçıran Yücel Yılmaz'ın babasını öldüren Savaş Gençaslan, kasten adam öldürmek suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, kız kardeşini kaçıran Yücel Yılmaz'ın babası Ziya Yılmaz'ı (59) kasten öldürmek iddiasıyla yargılanan Savaş Gençaslan (19), 20 yıl ağır hapis ve ömür boyu kamu hizmetlerinden men cezası aldı.
Tanıkların verdiği ifadeye göre, Pınarbaşı İlçesi Şabanlı Köyü'nde, Yücel Yılmaz (23) ve Selda Gençaslan (16), ailelerinden gizli ilişki yaşamaya başladı. Selda Genaçaslan'ın ailesi bu ilişkiyi öğrenince Yücel Yılmaz'ın yoksul bir ailenin çocuğu olduğu gerekçesiyle arkadaşlıklarına şiddetle karşı çıktı. Yücel Yılmaz ve Selda Gençaslan, bir gece anlaşarak kaçınca, genç kızın ailesi çılgına döndü. Köyden kaçmayı başaran genç aşıklar, kısa sürede jandarma tarafından yakalandı. Bir akrabasının evine ziyaret için giden baba Ziya Yılmaz, eve gelen Savaş Gençaslan'ın özel konuşma isteğini kabul etti ve bulundukları evin avlusuna indiler. İkili konuşmaya başladığında Savaş Gençaslan, "Bu bize yapılır mı Ziya amca?" diyerek Ziya Yılmaz'ı bıçakladı. Olay yerinden kaçtıktan kısa süre sonra yakalan Savaş Gençaslan ifadesinde, Ziya Yılmaz'ı öldürdüğünü itiraf etti. Gençaslan ifadesinde, "Ziya Yılmaz konuştuğumuz sırada üstüme yürüdü ve hakaret etmeye başladı. Ben de kendimi korumak için bıçakladım" dedi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Savaş Gençaslan'ı kasten adam öldürmek suçundan önce 24 yıl hapse, sanığın iyi hallerini ve suçunu itiraf ettiğini göz önüne alarak daha sonra cezasını 20 yıla ve kamu hizmetlerinden mene çevirdi.

Savaş Gençaslan'ı adam öldürmeye azmettirdikleri iddiası ile yargılanan baba Necmi ve anne Şaziye Gençaslan ise beraat etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön