Koltuk altı tüylerinden hızlıca kurtulmak ister misiniz? Tahriş yapmayan zerdeçal yöntemini deneyin

Yaz mevsimi elbiselerin, kolsuz bluzların, şortların ve elbette bikinilerin de ortaya çıkması demek. Bunlar güzel ancak, koltuk altı tüylerini tıraş etmek gerçek bir acı. Kadınlar, birkaç gün içinde koltuk altlarını tıraş etmek zorunda ve bununla birlikte ciltte oluşabilecek tahriş ve kesiklere de hazır olmak durumundalar. Neyse ki zerdeçal reçetesi imdadınıza koşabilir.

Koltuk altı tüylerinden hızlıca kurtulmak ister misiniz? Tahriş yapmayan zerdeçal yöntemini deneyin

Tıraş en az 24 saat sürecek tahrişe ve batıklara neden oluyor. 2017 yılında kadınların %77'si tıraş olurken, %33'ü doğal olmaya karar verdi. Bu da bizi bazı alternatifleri düşünmeye itiyor.

6

Kadınlar, lazer masraflı bir epilasyon yöntemi olduğu için ya tıraş bıçağı ya da ağdaya yöneliyor. Peki hem tahriş etmeyecek hem de tüylerden kurtulmayı sağlayacak başka bir yöntem var mı? Zerdeçal mucizesi tam size göre olabilir.

1

Yarım bardak zerdeçal, 100 ml süt, ılık su ve bir havlu. Zerdeçal ve sütü küçük bir kaba koyun ve kalın bir macun haline gelinceye kadar karıştırın. Hamur çok katı olursa biraz daha süt ekleyebilirsiniz. Macunu koltuk altlarına uygulayın ve yarım saat bekletin. Daha sonra ılık su ya da bir havlu yardımıyla çıkarın.

4

Bu işlemi sık tekrarlamak saç köklerinin gevşemesine ve zamanla burada tüy çıkmamasına neden olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler