HABER

Konge üyeleri ile Ermeni işbirliği belgelendi

Ermeni Medyası’nın Schiff Türk lobisini köşeye sıkıştırdı şeklindeki haberine TADF Başkanı Boztepe ve ile ATAA Başkanı Günay Evinç tepki gösterdi.

NEW YORK (ANKA) - ABD kongresi üyelerine Türk Amerikan dernekleri Asamblesi (ATAA) ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından gönderilen ve soykırımı konusunda bir tarih komisyonunun çalışmalara başlayacağını anlatan mektubuna cevap yazan Demokrat Kaliforniya Milletvekili Adem Schiff’in, ABD’deki Türk toplumu liderleri TADF Başkanı Kaya Boztepe ile ATAA Başkanı Günay Evinç’e ulaşmadan Ermeni medyasına ulaştı.

Ermeni medyasının “Schiff Türk lobisini köşeye sıkıştırdı” şeklindeki haberine TADF Başkanı Boztepe ve ile ATAA Başkanı Günay Evinç tepki gösterdi.

-BOZTEPE: CEVABI BİZDEN ÖNCE ERMENİ DİASPORASINA GÖNDERDİLER

TADF Başkanı Kaya Boztepe, konuyla ilgil ANKA’ya yaptığı yazılı açıklamada. “Evet bana kendisinden cevap geldi ama cevabın bizden önce Ermeni Diasporası ve ilgili Basın'a gönderilmesi bu nefrete dayalı lobicilikten menfaat elde eden Kongre üyesi ve Senatörlerin ne derece iyi niyetli ve gerçekten çözüm arayıp, aramadıkları konularında bizi bir kez daha fikir sahibi yapıyor, gerçeklerin ortaya çıkmasından kimlerin neden bu kadar rahatsız olduklarını açıkça gösteriyor. Artık meydanı boş göremeyeceklerini anlayan bu kişi ve kurumların tepkileri bizim Türk toplumu olarak birlikte hareket ettiğimiz de neler yapabileceğimizi görmemiz açısından son derece önemli. Haklıların sesi haksızlardan daha çok çıkana, gerçekler açıklanıp adalet yerini bulana kadar her konuda mücadelemiz güçlenerek büyüyecek. Dost, düşman, herkese bilsin bunu” dedi

-ERMENİ DİASPORASINDAN TÜRKİYE’YE BASKI YAPIN LOBİSİ-

ABD’deki Ermeni diasporası, ABD Başkanı Barack Obama ve yönetimine, Ermeni soykırımı politikaları konusunda değişiklik yapılması için, Türkiye’ye baskı yapmaları yönünde senatörlere çağrı yaptı. ABD Senatosu Adalet komisyonuna bağlı İnsan hakları ve yasalar alt komitesinde konuşan Ermeni örgütü ANCA temsilcisi Kate Nahapetyan ABD’li, senatörlere bu konuda Türkiye baskı yapılması için yönetimin politikalarını değiştirmesini önerdi.

Bu arada Türk Amerikan dernekleri Asamblesi (ATAA) ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından uyarılan ve soykırımı konusunda bir tarih komisyonunun çalışmalara başlayacağını anlatan mektubuna Demokrat Kaliforniya milletvekili Adem Schiff, bunun doğru olmadığını komitenin soykırımı konusunda karar veremeyeceği yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler