HABER

"Konu soruşturuluyor"

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, midesine kelepçe taktırdıktan 3 gün sonra Bülent Tigin'in ölümü ile ilgili olarak, "Konu, müfettiş ve bilirkişi vasıtasıyla değerlendirilecek" dedi.

"Konu soruşturuluyor"

ZONGULDAK (İHA) -Birtakım ziyaretler ve toplantı amacıyla Zonguldak'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Zonguldak Valiliği ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir muhabirin "Genç yaşında midesine kelepçe taktırdıktan 3 gün sonra ölen bilgisayar dahisinin ölümüyle ilgili soruşturma ne aşamada?" sorusuna cevap vererek, "Bu konudaki bilgiyi alınca teftiş kurulu başkanıma talimat verdim. Konuyu bir müfettiş ve bilirkişi vasıtasıyla değerlendirecekler. Bu değerlendirmenin sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacağız"

dedi.

Aynı muhabirin, "Uygulama açısından kelepçe takmak normal midir?" sorusuna ise "Yok. Onlara cevap verirsem yanlış olur. Çünkü ben Çocuk Sağlığı Hastalıkları uzmanıyım. Bu iş bir uzmanlık meselesidir. Özellikle bu konuyla alakalı olarak da her zamanki prensibimizi yine devam ettiriyoruz. Ciddi biçimde böyle bir mesele karşımıza çıktığında onu soruşturuyoruz" dedi.

Bakan Akdağ'a, Valilik ziyaretinde çeşitli hediyeler verildi. Bilişim dünyasında "Konu bilgisayar güvenliği olduğunda kendisi danışılması gereken insan" ve "dahi" olarak tanınan, aynı zamanda müzisyen de olan Bülent Tigin (30), 250 kiloluk ağırlığından kurtulmak için midesine kelepçe taktırdığı ameliyattan çıktıktan 3 gün sonra hayatını kaybetmişti.

Geri Dön