"Konuşmayın, sabırlı olun"

"Konuşmayın, sabırlı olun"

ANKARA (ANKA) -Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın açtığı kapatma davasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Meclis'te milletvekilleri ile bir araya geldi. Olağanüstü grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan'ın, açılan kapatma davasının AKP'nin oylarını artırdığını belirterek "bunlar bizim toprağımıza bereket ekiyorlar" dediği kaydedildi.

Yaşanan süreçle ilgili milletvekillerinden sakin olmalarını isteyen Başbakan'ın, milletvekillerine "davaya ilişkin sağda solda konuşmamaları" uyarısında bulunduğu ve açıklamaların parti yönetimince yapılmasını istediği öğrenildi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın açtığı kapatma davasının ardından sert eleştirilerde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün de Meclis'te milletvekilleri ile olağanüstü grup toplantısı yaptı.

Beklenenin aksine kısa süren toplantıda, Başbakan Erdoğan'ın, milletvekillerine, kapatma davasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu kaydedildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından açılan kapatma davasının AKP'nin oylarını artıracağı görüşünü dile getiren Başbakan Erdoğan'ın "bunlar bizim toprağımıza bereket ekiyorlar" diye konuştuğu öğrenildi. "Demokrasi yolunda durmak yok" diyen Başbakan'ın milletvekillerinden de, kapatma davasıyla ilgili sakin olmalarını isteyerek, "sağda solda konuşmamaları ve açıklamaların parti yönetimi tarafından yapılması" uyarısında bulunduğu belirtildi. Erdoğan'ın bu süreçte yapılacak konuşmaların aleyhte kullanılabileceğini dile getirdiği da kaydedildi.

Ayrıntıları aktaracağız