HABER

Köprüde intihar girişimi

İSTANBUL (İHA) - Lösemi hastası kızını tedavi ettiremediği için bunalıma giren bir şahıs, hasta kızını da yanına alarak Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişiminde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, 4 yaşındaki lösemi hastası kızı Hanife'yi yanına alan Hüseyin Aksoy (29), Kadıköy'e gideceğini söyleyerek ticari bir taksiye binerek dün saat 22.00 sularında Boğaziçi Köprüsü'ne geldi. Köprünün ortasına taksiyi durduran Aksoy, kızını köprü ortasında bırakarak korkuluklara çıktı. Yanına gelen polislere, Sefaköy'de kaynak işçisi olarak çalıştığını ve lösemi hastası kızını maddi imkansızlığı nedeniyle tedavi ettiremediğini anlatan Aksoy, bu yüzden intihar girişiminde bulunduğunu söyledi.

Minik Hanife, polisler tarafından Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, yaklaşık 1.5 saat süreyle Hüseyin Aksoy'u ikna etmek için uğraş verildi. Tüm başına gelenleri ve kızını tedavi için ne denli güçlükler çektiğini anlatan Hüseyin Aksoy, kendisine yaklaşmak isteyen polisleri de elindeki bıçakla uzak tutmaya çalıştı. Kızının ölmemesi için üç yıldır neyi var neyi yok her şeyini sattığını belirten Aksoy, kızını kurtaramasa dahi bir yardım elinin kendisine uzanmasını istediğini ifade etti. Hüseyin Aksoy, polislerin ve gazetecilerin durumuyla ilgileneceklerine söz vermesi üzerine ikna edilerek korkuluklardan indirilirken, ifadesi alınmak üzere Ortaköy Polis Karakolu'na götürüldü.

Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'nün önünde ambulans içinde bekletilen küçük Hanife de tedavi edilmek üzere SSK Okmeydanı Hastanesi'ne gönderildi.
Bu arada, Boğaziçi Köprüsü'nde saat 02.00 sularında ikinci bir intihar girişimi daha yaşandı. Ticari bir taksiyle köprü üzerine gelen Ali Taşkıran, Ortaköy'de çiçek satıcılığı yaptığını belirterek 200 milyon lira parasının bugün gasp edildiğini ileri sürdü. Karakola başvuruda bulunduğunu fakat kendisiyle ilgilenilmediğini iddia eden Taşkıran, bu parayı uzun süre içerisinde biriktirdiğini ve Antalya'ya gitmek için kullanacağını kaydetti.

Elindeki kırık bira şişesiyle polisi kendisine yaklaştırmayan Ali Taşkıran, köprü üzerinde duran bir bayanın kendisine bir miktar para vermesi ve konuşması üzerine ikna edilerek korkuluklardan indirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön