HABER

Korku filmi gibi! Ankara sağanak sonrası bu hale geldi

Ankara'da öğle saatlerinden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yenimahalle'de 11 ev zarar gördü. Evi zarar gören vatandaşlardan biri, yaptığı açıklamada, 15-20 dakika yağan yağmurdan sonra su biriktiğini belirtti.

Yenimahalle ilçesi Karacakaya Mahallesi'nde 11 müstakil evi, yağış nedeniyle biriken su bastı.

Su birikintisini tahliye etmek için Ankara Büyükşehir ve Yenimahalle Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürdü.

"15-20 DAKİKA YAĞAN YAĞAN YAĞMURDAN SONRA SU BİRİKTİ"

Evi zarar gören vatandaşlardan biri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15-20 dakika yağan yağmurdan sonra su biriktiğini, evlere giremedikleri için de zararın ne boyutta olduğunu bilemediklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, "afet bölgesinde" çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Yağışların ardından evlerde ve bölgede fen işleri ekiplerinin kanal açma, ASKİ ekiplerinin ise pompa ve vidanjörlerle su tahliye işlemlerinin sürdüğü ifade edilen açıklamada, itfaiye personellerinin de olası kurtarma vakaları için olay yerinde çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

Bölgedeki vatandaşların mağdur olmaması için Sosyal Hizmetler Dairesine bağlı ekiplerin gıda ve barınma gibi konularda tedbir aldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bugün yaşanan ve yer yer 34 kilogramı bulan yağışlar sonrasında Büyükşehir Belediyemize kent genelinde 901 ihbar ve talep gelmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaşanan afet sonucunda vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için ihbarlarla tek tek ilgilenmekte olup 875 araç 1975 personel ile 901 noktanın tamamında çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir."

ZARAR SABAH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Öte yandan meydana gelen taşkının neden olduğu zarar sabah gün yüzüne çıktı.

sel

5


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ee mübarek rahmet yayıyor ankaraya daha ne istiyonuz yağmasa olmaz çok yağsa felaket olur hep bunlar dan nemalanmaya bakan kitle yokmu o kitle anladınızzz
Geri Dön