Korku filminden bir sahne gibi! Kalıcı makyaj yaptırayım derken gözünden oluyordu

Kadınlar arasında şu sıralar moda haline gelen kalıcı makyaj uygulaması işinin ehli olmayan kişiler tarafından uygulandığında faciaya dönebiliyor. Kaşları için kalıcı makyaj uygulması yaptırdıktan sonra gözleri için de göz makyajı uygulamasını yaptırmak isteyen Hannah Hopkins'i bu duruma iddaya göre güzellik uzmanının yanlış uygulamaları getirdi. Göz ve göz çevresi moraran sağ gözünde bir süre körlük yaşayan kadın yaşadığı durumu korku filminden bir sahne olarak tanımlıyor.

Korku filminden bir sahne gibi! Kalıcı makyaj yaptırayım derken gözünden oluyordu

İngiltere'nin Oxford şehrinde yaşayan 37 yaşındaki Hannah Hopkins daha ucuz olduğu gerekçesiyle kalıcı makyaj yaptırdı. Ancak güzellik uzmanının da tecrübesiz olması nedeniyle ucuza mal ettirdiği makyaj genç kadın için pahalıya patladı.

5

Yüzündeki kesikler ve yanlış uygulamlar nedeniyle göz ve göz çevresi moraran kadın lisanlı bir kozmetik uzmanı tarafından tedavi edilmeye başlandı. İki bin liraya kalıcı makyaj yaptırmak isteyen Hannah, şimdiki durumunu düzelttirmek için 30 binlik bir faturayla karşı karşıya kaldı.

3

Küresel bir yazılım şirketi için eğitim çalışmaları veren Hannah, 'sürekli makyaj yapmak zorunda olduğum bir meslek yapıyorum. Birçok ülkeye gidip geldiğim için makyaja vakit ayırmak zor bir süreç olmaya başlamıştı. Ben de kalıcı makyaj uygulamasını yaptırmak istedim. Kaşlarımı daha önce yaptırdığım için bir sorun olacağını düşünmedim. Başka bir yere dudaklarım ve ve gözlerim için kalıcı göz kalemi uygulaması için başvurdum. Ancak bu işi biraz ucuza kapatmak istediğim için işinin ehli olmayan biriyle karşılaşmıştım. Gözlerimi açmak istiyor açamıyordum, sağ gözüm kısmen görmüyordu. 'Güzellik uzmanı' anestezi uyguladığını gözlerimi açmamam gerektiğini söyledi. Ancak aynaya baktığımda dehşete kapıldım. Daha önce kozmetik işlemler yaptırdığım için acıya alışkındım ancak bu başka bir şeydi. Gözlerimden kanlar akıyordu. Sanki bir korku filmi sahnesine hazırlanıyor gibiydim. Gözlerimde yarıklar vardı. Dudaklarıma dokunmasına izin vermedim ve oradan olabildiğince çabuk çıkmak istedim' diye konuşuyor.

2

Söz konusu güzellik salonundan çıkar çıkmaz bir sağlık kuruluşuna giden kadına, yanlış yapılan uygulamalar sonucunda bu hale geldiği söylendi. Tedavi amaçlı steroid, antihistaminik ve ağrı kesiciler kullanan 37 yaşındaki kadın bunlarının yanında bir de psikolojik destek alıyor. Kadın şimdi söz konusu güzellik uzmanını dava etmeye hazırlanıyor.

6

Lisanslı güzellik uzmanı Lorena Öberg, kalıcı makyaj uygulaması yaptıracak olan kadınlara bazı tavsiyelerde bulunuyor:

9

Araştırmanızı yapın! Bir arkadaşınıza sorun, bir öneri alın, tüm sosyal platformlardaki uygulayıcıların yorumlarını inceleyin.
Uyulamayı yapacak olan kişiye merak ettiklerinizi mutlaka sorun.
Uzman olan kişinin sertifikalarını mutlaka inceleyin.
Müşterilerine uyguladıkları işlemleri görün.
Eğer kuşku duyuyorsanız iç sesinizi dinleyin ve oradan uzaklaşın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
denendi, test edildi ve onaylandı.. bu kadınlar rahatsız:)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler