HABER

Korkunç güzellik yöntemleri

Botox enjeksiyonları ve kimyasal peeling gibi...

Korkunç güzellik yöntemleri

Botox enjeksiyonları ve kimyasal peeling gibi işlemlerin güzellik için aşırıya kaçan işlemler olduğunu düşünebilirsiniz. Ama fiziksel mükemmellik arayışı içinde kadınlar her zaman tuhaf yöntemleri denemek için istekli gibi görünüyor. İşte 21. yüzyılın korkunç güzellik denemeleri...


Bu Max Factor yüz paketi insanı donduracak cinsten... Buz küplerinin yüze uygulanması ile yapılan gençleşme işlemi özellikle Hollywood yıldızları arasında popülerdi.


Pürüzsüz bir cilt için noktaların yok olması gerekiyor. Bu emme makinesi de bu işleme yarıyor. Küçük cam memeleri olan vakum pompası kadınların yüzünü temizlemekte kullanılıyordu.


Canınızı yakabilecek bu yöntemin amacı da, bacaklarda yağları yok etmek. Vücudun tüm bölgelerine uygulanan bu yöntem, inceltilmek istenilen bölgeye uygulanıyordu.


Kadınlar bir dönem gagalı kuşları andırıyordu. Bunun amacı da hayli ilginçti. Güneşte burun yanığı olmaması için kadınlar bu ilginç aparatı takıyordu.


Bu yöntem size en tanıdık yöntem olarak gelebilir. Titreşimler uygulayan bu bant, vücudun özellikle bel ve basen bölgesi için uygulanıyordu. Bu sayede kadınlar 1-2 beden incelebiliyordu.


Biraz garip gelebilir ama bu hareket de karın bölgesindeki yağları eritmekte etkili bir yöntemdi. Kürek çeker gibi hareket eden kadınlar, karın kaslarını bu sayede sıkılaştırıyordu.


İşte bu yöntem gerçekten hem can yakabilir hem de sizi yaratık gibi gösterebilir. Çene ve yanak kısmındaki sarkmaları toparlamak için uygulanan bu yöntemde, yanaklara yapıştırılmış düğmeler ve üzerindeki metal ile gerginlik sağlanıyordu. Bu yöntem gece uyurken uygulanıyordu. Tabii uyuyabilirseniz...


Basıncın yüksek olduğu noktalarda insanların yaşlanma hızının düştüğü bilimsel bir gerçektir. Bundan yola çıkılan bu yöntemde kadınların daha genç bir yüze sahip olabilmesi için basınç uygulanıyordu.


1940'larda uygulanan bu yöntemde ise yüzdeki kan dolaşımını hızlandırmak için bu çirkin maske takılıyordu. Baş bölgesinin tamamen ısıtılmasıyla cilde tazelik kazandırılıyordu.


Kadınların en çok değiştirdiği özelliği olan saçların kıvrımlarını tamamen öne çıkarabilmek günümüzde de kuaförlerin ve güzellik uzmanlarının sorunlarından birisi... Bu eski yöntem ise zaman açısından en zahmetlisi. Tutam tutam alınan saçlar ayrı ayrı şekillendiriliyordu.


Karbondioksit ve dondurma yöntemi ile yüzdeki çilleri yok etmek için uygulanan yöntem size oldukça korkutucu gelebilir. Gözler için yapılan özel koruma ve nefes alabilmek için boru kullanmak zorunda kalınıyordu.


Güneş kremi yerine böyle bir şey kullandığınızı düşünebiliyor musunuz? Ortalıkta hayalet gibi dolaşan kadınların sayısı hiç de az değildi.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön