HABER

Koronavirüsten korunmak için ellerinizi sıcak suyla yıkamayın

Koronavirüsten korunmak için ellerinizi sıcak suyla yıkamayın

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi karşısında korunmanın en etkili yolunun kişisel hijyen ve en önemlisi yarım saat arayla, en az yirmi saniye ellerimizi yıkamak olduğu uzmanlar tarafından sık sık belirtiliyor. Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara’nın yaptığı açıklamaya göre; Koronavirüsten korunmak için ellerimizi sıcak suyla yıkamamamız gerekiyor.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ellerin sıcak su ile yıkanmasının doğru bir yöntem olmadığını söyledi. Kara, ellerin musluk suyunun sıcaklığı ile yıkanması gerektiğini dile getirdi.

Ateş Kara'nın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

Ellerimizi sıcak su ile değil, musluk suyunun sıcaklığı ile yıkamalıyız.

Sıcak su, ellerimizin üzerinde yer alan por olarak adlandırdığımız boşlukların açılmasına ve o küçük alanlara mikroorganizmaların girerek, su ve sabunun etkisinden kurtulmasına neden olabilir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
her yer kapalı okullar tatil her şey ertelenmiş iş yerlerinide fabrikalarida kapatın kardeşim madem öyle
Yarım saate bir yıkansa elmi kalır.
Bilim insanlar doktor ve uzmanlar, topluma hitap ederken dikatli ve doğru bildiklerini anlatmalılar, politikacıları, ekonomiyi, finans vbleri dikate almadan toplumun sağlığını duşunerek hareket etmeleri gerekir. aksi takdirde insanlar onların açıklamalarını, tavsiyelerini dikata almaz buda toplumun iyilği değil herhalde.
Geri Dön