HABER

Köse ailesi, seri katillerin asılmasını istiyor

MERSİN (İHA) - Mersin'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Tömük Beldesi'nde seri katiller tarafından vücudunun 28 yerinden bıçaklandıktan sonra başına piknik tüpüyle vurularak öldürülen marketçi Özcan Köse'nin (26) ailesi, çocuklarını öldürenlerin idam edilmesini istedi.

Evinde taziyeleri kabul eden anne Dudu Köse, "Biricik Özcan'ımı öldürdüğünü söyleyen katillerin ben de asılmasını istiyorum. Bunlar yarın yine af çıkartılıp salıverilir ve yine insanların kanını akıtırlar. Katiller cezaevinde beslenmemeli, asılmalı. Bu bayram bize zehir oldu" diyerek gözyaşı döktü.

Baba Veli Köse ise, başka anne ve babaların yüreğinin yanmaması için devletin gerekeni yapması gerektiğini ifade ederek, "Bir daha af getirilmesin. Aftan yararlanıp çıkan canilerin gözü dönmüş bir şekilde masum insanları katletmesine izin verilmesin. Ya devletimiz gerekeni yapsın ya da bu canileri bize teslim etsinler, biz gerekeni yapalım. İçimiz yanıyor" diye konuştu.

Diğer aile fertleri de, zanlıların yakalanmasının acılarını hafifletmediğini, tek dileklerinin zanlıların idam edilmesi olduğunu ifade ettiler.
Seri katiller tarafından öldürülen Özcan Köse'nin Velican isimli 40 günlük bebeği bulunduğu öğrenilirken, eşi Sultan Köse'nin de sinir krizi geçirdiği için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön