HABER

Koyun hırsızı suçüstü yakalandı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Bornova ilçesinde 31 küçükbaş hayvan çalan bir şahıs, Asayiş ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay, gece saatlerinde Bornova ilçesi, 31 Sokak içerisinde meydana geldi. Ahırın kapısını açarak içeri giren N.B. isimli şahıs, 31 adet koyunu dışarı çıkardı. Koyunları çıkardıktan sonra ahırın kapısını kapatan N.B., hayvanlarla birlikte uzaklaşmaya başladı. Devriye gezen Bornova asayiş ekipleri, 8 Sokak üzerinde hayvan sürüsü ile birlikte yolda ilerleyen N.B.'yi görünce durdurdu. Koyunların akrabasına ait olduğunu söyleyen zanlı, polislere çelişkili cevaplar verince, hayvanların
çalıntı olduğu anlaşıldı. N.B. polisler tarafından gözaltına alınarak Bornova Polis Merkezi'ne götürüldü. 10 bin YTL değerindeki koyunla ise sahibi Tamer Çetin'e teslim edildi. Koyunları Kütahya'dan getirdiğini belirten Çetin, "Uyuyordum. Koyunların çalındığını fark etmedim. Polis ekipleri, koyunları bana teslim ettikten sonra çalındığını anladım. Polislere duyarlı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu koyunlar gitseydi ben perişan olurdum" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler