HABER

KPSS başvuru ücreti 300 lira iddiası! KPSS 300 TL mi olacak?

Bugün sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşen KPSS ücretleri, birçok insanın tepkisini çekti. Sosyal medyada ortaya atılan iddiada, KPSS ücretlerinin 300 lirayı bulduğu söylendi. Sosyal medyada bu haberi gören birçok kişi, "#300tl" etiketi ile Twitter’da binlerce tweet attı. ÖSYM'den iddialar sonrası açıklama geldi.

KPSS başvuru ücreti 300 lira iddiası! KPSS 300 TL mi olacak?

KPSS sınavı için ÖSYM’nin açıkladığı takvime göre başvurular bugün başladı. 28 Mayıs – 14 Haziran arasında alınacak olan başvurular için ise ücretler de belli oldu. Sınav ücreti hakkında ortaya atılan iddialar ise sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Twitter’da bir oturum için 2020 yılında 80 TL olarak belirlenen ücretin, bu sene itibarıyla tek oturumda 300 TL olduğu iddia edildi.

ÖSYM YALANLADI

Memurlar.net üzerinden açıklama yapan ÖSYM yetkilileri, sınav giriş ücretlerinin 300 TL olduğu yönünde çıkan iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.

sınav8

KPSS BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri sisteminde "Güncel İşlemler" bölümünden 2021- KPSS Başvuru butonuna tıklamanız gerekli.

Buradan adaylar, girmek istedikleri sınavı seçmeli. Öğretmenlik için sınava girecek olan adaylar KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarını seçmeli. Üç oturum için ayrı ayrı ödeme yapılması gerekiyor. Sınav merkezleri de seçildikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2021 KPSS başvuruları 28 Mayıs Cuma günü başladı ve 14 Haziran tarihinde sona erecek. Geç başvurular ise 22 - 23 Haziran tarihlerinde alınacak.

Sınav sonuçları ise 16 Eylül'de açıklanacak.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN DUYURDU

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün yaptığı açıklamada şu ifadeler eyer verdi;

"Değerli KPSS adaylarımız, Ağustos ayında ardışık 3 hafta sonu gerçekleştireceğimiz 2021-KPSS Lisans A Grubu ve Öğretmenlik Sınavlarının başvuruları 28 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. #2021KPSS"

aygun


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Yeter artık milyonlarca işsiz genci kaz gibi yoluyorlar...
çok zor değil AİS e gir bak oturum başı kpss lisans için 90 lira.
YAŞLILARA İYİ BAKIN ZİRA Z KUŞAĞI VALLAHİ BU ZAMLARDAN SONRA OY VERMEZ. BUNLAR UYARI DİKKATE ALIN DERİM ALOOOO
Geri Dön