Kütahya'da 4.4 şiddetinde deprem

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kütahya'da 4.4 şiddetinde deprem

Saat 08:20'de merkez üssü Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Pusatlar Köyü olan 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, Çavdarhisar ilçesine bağlı Pusatlar köyünde saat 08.20'de 4.4 şiddetinde deprem meydana geldi. Yerin 7.6 kilometre derinliğinde gerçekleşen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanladığı öğrenildi.

Bu arada saat 08.23'te merkez üssü Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan beldesinde 3.3, saat 08.30'da da Pusatlar köyünde 2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oluştuğu bildirildi.

BİLECİK’TE DE DEPREM

Bilecik’in Bozöyük İlçesi’nde 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybına yolaçmayan deprem kısa süreli endişe yarattı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre saat 22.18&de merkez üssü Bilecik’in Bozöyük İlçesi’ne bağlı Cemilyayla mevkii’nde 4.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Bozöyük’in yanısıra Bilecik merkez ve bazı ilçelerden de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybına yolaçmad4. Yerin 7.7 kilometre derinliğinde meydana gelendepremde vatandaşlar arasında kısa süreli endişe yarattı.

Bu arada saat 22.19’da da merkez üssü Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’ne bağlı Yusufizzettin mevkii’nde de 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler