HABER

Kuzey Irak'ta Türk kamyonlarına saldırı

MUSUL (İHA) - Irak'a çimento ve gıda malzemesi taşıyan ve akşam saatlerinde saldırıya uğrayan Türk konvoyundaki şoförlerin isimleri belli oldu. Saldırıda Mehmet Zeki Kılıç adlı şoför hayatını kaybederken, Celal Sağlam adlı şoför ise kaçırıldı. Saldırıdan kaçarak kurtulmayı başaran Nurettin Akçaeren ve Abdullah Işık'ın ise Musul güvenlik güçlerine sığındığı belirtildi.

Akşam saatlerinde Irak'a malzeme taşıyan ve Musul Kenti'nde silahlı saldırıya uğrayan Türk konvoyundaki şoförlerin isimleri açıklandı. Zelal Nakliyat adına çalışan Şırnak'ın Cizre İlçesi nüfusuna kayıtlı Zeki Kılıç hayatını kaybederken, Mardin'in Midyat İlçesi nüfusuna kayıtlı Celal Sağlam'ın kayıp olduğu belirtilirken, saldırıyı düzenleyenler tarafından kaçırılmış olabileceği sanılıyor. Mardin Nusaybin'de yaşayan Abdullah Işık ve yine Mardinli Nurettin Akçaeren ise saldırıdan yara almadan kurtuldu. Bu arada, yaralı olarak kurtulan şoförler, hayatını kaybeden Mehmet Zeki Kılıç'ın cesedinin tanınmayacak derecede yandığını ifade etti.

Öte yandan Türk Dışişleri Bakanlığı'nın, saldırıdan kurtulanların Türkiye'ye getirilmesi için harekete geçtiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön