LG G2′de kablosuz şarj özelliği olmayacak mı?

LG G2’nin kablosuz şarj özelliğine dair ilginç iddialar ortaya atılırken LG cephesinden konuya ilişkin resmi açıklamalar sonunda geldi.

LG G2′de kablosuz şarj özelliği olmayacak mı?

Gelmiş geçmiş en heyecan verici akıllı telefonlardan biri olan LG G2, çıkışı ile beraber gündemi işgal etmeye başladı. Güney Koreli üreticinin iddialı akıllı telefonun kablosuz şarj özelliğine ilişkin belirsizlik yapılan açıklamalar ile son buldu.

Buna göre LG G2’nin Avrupa pazarında satışa sunulacak olan versiyonunda kablosuz şarj özelliği desteklenmeyecek. Kullanıcılar istedikleri takdirde özel bir arka kapak satın alarak cihazın bu desteğe kavuşmasını ise sağlayabilecek.

ABD pazarında ve Uzak Doğu’da satılan bazı versiyonlarda kablosuz şarj özelliği standart olarak yer alıyordu. Aslında cihazın donanımsal olarak bu özelliği mevcut. Qualcomm’un Qi standardı mevcut yonga seti ile birlikte cihazda yer alıyor. Sadece iletişimi sağlayan küçük bir eksiklik bu özelliğin cihazda olmamasına neden olmakta. Tabi bu da bir pazarlama stratejisi. Bakalım tüketiciler bu duruma nasıl tepki gösterecek. LG G2 Avrupa pazarında Eylül ayında adım atacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler