HABER

Lübnanlılardan Mısır'daki gösterilere destek

Mısır'da Hüsnü Mübarek rejimine karşı yürütülen protesto eylemlerine siyasi kriz içindeki Lübnan halkı tarafından destek geldi.

BEYRUT (İHA) Mısır'da Hüsnü Mübarek rejimine karşı yürütülen protesto eylemlerine siyasi kriz içindeki Lübnan halkı tarafından destek geldi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Mısır büyükelçiliği önünde akşam saatlerinde toplanan kalabalık, 30 yıllık Mübarek rejiminin artık sona ermesi gerektiğini seslendirdi. "Mübarek İstifa" sloganlarının atıldığı gösteride ayrıca eski İsrail Başbakanı Olmert'in elini Mübarek'in omzuna attığı fotoğraflı pankartlar da yer aldı. Göstericiler, Mübarek rejiminin izlediği İsrail yanlısı politikadan vazgeçilmesini istedi. Mısır bayrakları taşıyan ve mum yakan göstericiler, daha sonra Mübarek'in ve Olmert'in bulunduğu

pankartları yaktı.

Gösterinin organizatörlerinden Bessam El Kentar, bu akşamki gösterinin Lübnan'da 5 günde yapılan Mübarek karşıtı gösterilerin en büyüğü olduğunu söyledi. El Kentar, "Mısır halkına olan dayanışmamızı göstermek için burada bir araya geldik. Mübarek'in istifasını ve Mısır halkının özgürlüğünü istiyoruz" dedi.

Lübnanlı güvenlik güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteri, olaysız şekilde sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön