KADIN

Makyajınızı Sanata Dönüştürecek İpuçları

Makyajınızı Sanata Dönüştürecek İpuçları

Girdiğiniz ortamlarda fark edilmek, iddialı görünmek ve iz bırakmak istiyorsanız makyajınız da iddialı ve farklı olmalı. İşte makyajınızı güçlü, iddialı ve dinamik kılacak, makyajı bir sanata dönüştürecek önerilerimiz:

Önce temiz bir cilt

Cildiniz temiz değilse makyajınız ne kadar iyi olursa olsun istediğiniz görünüme kavuşamazsınız. Cildinizi bir temizleyiciyle temizleyerek işe başlayın.

Fondöten mühim

Yüzünüzü pürüzsüz hale getirmek için iyi bir kapatıcıya ihtiyacınız var. Teninizden yarım ton koyu bir fondöten ve pudra ile tüm kusurlarınızı kapatabilirsiniz. İnce ve saydam fondöten kullanarak hem kapatıcılık sağlayın, hem de doğal bir görünüm elde edin.

Eyeliner her şeydir

Eyeliner kullanın. Eğer iyi bir eyeliner kullanıcısı değilseniz doğru eyelinerı edinmemişsiniz demektir. Eyelinerın üstüne neon tonlarda far sürerek ilginç bir göz makyajı yapabilirsiniz. Eyelinerınızı küçük bir kuyrukla tamamlarsanız ortaya şahane bir görüntü çıkacaktır.

Kirpiklerinizin kontrolü sizde olsun

Kirpiklerinizi kıvırın ve bol rimel kullanın. Kaliteli bir maskarayı doğru şekilde uyguladığınızda bakışlarınız tümüyle değişir. Maskarayı sürmeden önce ucuna gelen fazlalıkları sıyırın. Kirpiklerinizi ayırmak için bir pudradan yardım alabilirsiniz. Sürmeye kirpiklerinizin dibinden başlayın, ucuna doğru uygulayın ve aynı işlemi iki kat olacak şekilde tekrar edin.

Makyajın en can alıcı noktası; allık sürme

Allık yüzünüze renk vermekle kalmaz, kemiklerinizi ve yüz hatlarınızı belirginleştirerek daha karakterli ve daha ince bir yüze kavuşmanızı da sağlar. Bunun için allığı doğru sürmeniz önemli. Allığı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru V şeklini çizerek uygulayın.

Renklerden kaçmayın

Avon_makale_imaji_210217

Makyajınız, genel enerjiniz üzerinde belirleyicidir. Dinamik ve fark yaratan bir makyaj için renklere yaklaşın. Yüzünüzü boş bir tuval olarak düşünün ve renkleri kullanarak ona istediğiniz resmi çizin. Neon, parlak, trend renklerden oluşan bir makyajı mutlaka denemelisiniz. Ortaya bir şaheser çıkarmak sizin elinizde

Avon Mark koleksiyonu ile makyajınızı sanata dönüştürün

Keşfetmek için tıklayın

Avon’un yeni ve birbirinden farklı ürünleriyle yapmak istediğiniz makyaj tipini kolaylıkla uygulayabilir, fark edilir biçimde doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
çok iyi
Geri Dön