HABER

Mecburi hizmet batıda da yapabilecek

ÇANAKKALE (İHA) - Öğretmenlerin korkulu rüyası haline gelen şark hizmetinin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin dışında batı illerinde de yapılabileceği açıklandı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Anadolu ve batı illerinin uzak ilçelerinde görev yapanların mecburi hizmeti yerine getirmiş sayılacakları ifade edilirken, bu iller arasında Çanakkale'de Yenice, Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinin yer aldığı bildirildi.

Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, Gökçeada ve Bozcaada'nın 6-7 yıldır zorunlu hizmet bölgesi içinde yer aldığını belirterek, "Bunun dışında Yenice'nin de mecburi hizmet kapsamına alınmasını uygun buluyoruz. Yenice, Çanakkale'nin öğretmen açığının en fazla olduğu ilçeler arasında. Ulaşım sıkıntısının yaşandığı bu ilçemizde görev yapan diğer öğretmenlerimiz ya sözleşmeli ya da ek ders ücreti alarak çalışıyor. Bu yeni uygulamayla Yenice'yi tercih edecek öğretmen sayısında bir artış olacağını tahmin ediyorum. Bu uygulama bence olumlu bir uygulama" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler