Meral Akşener’den bomba transferler! Doğu’nun Başbuğ’u İYİ Parti'de

'Doğu’nun Başbuğ’u' olarak tanınan ve yıllardır MHP hareketi içinde yer alan Yılma Durak, MHP’li eski Devlet Bakanı Reşat Doğru, 1 Mart tezkeresi öncesi Kuzey Irak'a yapılacak harekâtın komutanı Emekli Tümgeneral ve MHP eski Milletvekili Erdal Sipahi İYİ Parti’ye katıldı.

Meral Akşener’den bomba transferler! Doğu’nun Başbuğ’u İYİ Parti'de

İYİ Parti Merkez Danışma Kurulu üyeliğine getirilen Yılma Durak, 1961-1962 yıllarında Osman Bölükbaşı'nın Genel Başkanı olduğu Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nde Gençlik Kolları başkanlığı yapmış, daha sonra da MHP'de ülkücü teşkilatları kurmuştu. Alparslan Türkeş ile beraber Türk-İslam Araştırmaları Vakfını da kuran Durak, halen bazı vakıf ve derneklerin de yönetimde bulunuyor.

yilmadurak

EMEKLİ TÜMGENERAL ERDAL SİPAHİ İYİ PARTİ'DE

Sözcü'de yer alan habere göre, İYİ Partiye katılanlar arasında MHP İzmir eski Milletvekili ve Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi de bulunuyor. Sipahi, 1 Mart 2003 tezkeresi öncesi Kuzey Irak’a harekât yapacak kuvvetlerin komutanı olarak görevlendirilmişti. Sipahi de partinin Merkez Danışma Kurulu üyesi oldu.

İYİ PARTİ'YE KATILANLAR

İYİ Parti üyesi olan ve Merkez Danışma Kurulunda görev alanlar arasında MHP'li Devlet eski Bakanı Reşat Doğru, Enerji Bakanlığı eski Müsteşarı Ahmet Gökçen, Ülkü Ocaklarının ilk Genel Başkanı Aytekin Yıldırım ve Turizm Bakanlığı eski Müsteşarı Haluk Akar da bulunuyor.

Ayrıca, ANAP eski Milletvekilleri Mehmet Kocabaş, Necati Güllülü, Yaşar Dedelek ve Beyhan Aslan, MHP eski Milletvekilleri Mümin İnan, Şaban Kardeş, Mehmet Serdaroğlu ve Cemalettin Şimşek, Cumhuriyet Kadınları Güzelbahçe Başkanı Mesude Öney, DYP eski milletvekili ve TBMM Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu Başkanı Sadık Avundukluoğlu, DSP eski Milletvekili Boray Baycık da İYİ Parti'ye geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Buraya yazıyorum ister gülün ister kızın bu kadın 2019 da Cumhurbaşkanı!!!!!
HABURDA PKK DİYARBAKIRDA BARZANI SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ BASINDA PYD PERSILVANYADA FETO IMRALIDA APO ILE ITTIFAK YAPAN TURK MILLIYETCILIGINI AYAKLAR ALTINA ALAN TÜRKLÜĞÜ BÖLÜCÜLÜK SAYAN PAPA ÇOCUKLARINA KARŞI IYI PARTIYI DESTEKLEMEK VATAN BORCUDUR..... Ne Mutlu Türküm Diyene..
Her şey İyi olacak inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler