HABER

Meral Akşener'den Erdoğan'a flaş çağrı! 'Görevden alın'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında konuştu. Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Atatürk'e hakaretler yağdıran Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyarete sert tepkiyle yüklendi. Akşener, Erdoğan için de, "Sayın cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi feslilerden öğreniyorsunuz, bu bizi kahrediyor. Türk devletinin cumhurbaşkanı bir meczuptan tarih öğrenemez. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın. " dedi.

Meral Akşener'in açıklamasından satırbaşları şöyle;

Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucularına bir Fatiha'yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin? Atatürk'e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi feslilerden öğreniyorsunuz bu bizi kahrediyor. Türk devletinin cumhurbaşkanı bir meczuptan tarih öğrenemez. Kurtuşul savaşı için keşke Yunan kazansaydı diyen adamdan tarih öğrenemez.

'GÖREVDEN ALIN'

Tarihi "Keşke Yunan kazansaydı" diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın.

"MONDROS'U KUTLAMAYA MI GİTTİNİZ?"
Beyefendi Fransa'da 1. Dünya savaşı'nın bitişini kutlamaya gitti. Şunu iyi dinle Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir'de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı'nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbini başlatan Meclis'i temsilen neden gittiniz oraya Mondros'u kutlamaya mı gittiniz? Ne işiniz var orada?

Kriz Saray'ı teğet geçmiş. 48 yeni araç alınıyor. İktidar muhalefet oy verenleri ateşe atıp AKP'ye oy verenleri kurtarmış değil. kendine oy verenlere sıtını döndü vatandaşı unuttu. Ağlak mütahiti kurtarma planı hazırlayıp burs isteyen öğrenciye fırsatçı diyor. İş isteyeni fırçalıyor destekleri kesmek için fırsat kolluyor. Buradan ilan ediyorum 31 Mart'tan itibaren İyi Parti olarak o yandaşlara verdiğin paraları toplayacağız. O paralar vatandaşa anasının ak sütü gibi helaldir.

Dünya, ülkemizdeki ekonomik krizi konuşuyor. Bir paket çay 30 lira olmuş, bir teneke salça 70 lira, beyffendi yağla balla besleniyoruz sanıyor. Et fiyatları içinne dedi biliyor musunuz, refah o kadar yükseldi ki, herkes et yiyor, fiyatlar artıyor. Sanki millet açlıktan değil, protein yüklemesinden müzdarip. Allahtan korkun be, hayvancılığı bitirdiniz.

Rahmetli Demirelin dediği gibi millete plan değil pilav lazım pilav. Saray'ın bahçesine dikilen hurma ağaçları üşümesin diye yurt dışında makine getirtiyor ama vatandaş bu kış üşüyecek mi diye düşünmüyor. 81 milyon hurma kütüğü değil ki insan evladı. Doğalgaz uçtu. Kömürün, odunun fiyatı fırladı. Ne yakacak bu millet. Saray'dan bir çık, katrilyonluk uçaktan in üç yüz araçlık konvoyundan çık. Erdoğan'a bir çağrıda bulunuyorum. asgari ücret bin 603 TL. Canlı yayında bir evin masraflarını ayır. Buradan cebinde tek kuruş kalırsa biz susup oturalım bir daha hiç konuşmayalım. Madem her şeyi biliyorsunuz çıkıp anlatın vatandaş da bilsin.

Ekonomide kurutuluş savaşı veriyoruz deyip kendi maaşına yüzde 26 zam yapmak cepheden kaçmak demektir. Ülkeyi uçuracağım diye yola çıktı bir tek sizler ve çevreniz uçtu millet sürünmeye devam ediyor. 177 bin öğretmen açığımız var 400 bin atanamayan öğretmenimiz var. İntihar eden gencecik öğretmenlerimiz var. yapın şu atamaları diyoruz kaynak yok diyorlar. Çeşitli bahanelerle kadroya almadığın taşeronları soruyoruz yukarı bakıyor. Ama konu Suriyeliler olunca para çok. Doğu illerimizde nüfus çoğunluğu yakalanma üzere. Ev sahibi Suriyeliler, Türkler mülteci.

Cumhurbaşkanı öğrencilere burs alıp bedavacı olmayın diyor ya Suriyeli öğrencilere bin 200 lira burs veriyor, biliyor muydunuz?

Bakanlığın dilekçesini hazırlayan aklıenverler diyor ki, "Türk ulusal kimliği tarih sahnesine çok geç çıkmıştır. Türkler ulus bilincine en geç ulaşan topluluktur." Hadi oradan be. Ben bu ucube sözlerin bir tarihçi olarak, bu cehaletin enresini düzelteyim. Koskoca Bakanlık bir de Fransız ihtilaline atıf yapm. Cahiller. Bunlar cahil, cahil, cahil.


Geri Dön